مایکروسافت می گوید که بینگ به لطف هوش مصنوعی چت بات خود، برای اولین بار از ۱۰۰ میلیون کاربر عبور کرده است

مهدی اعتراف می کند که بینگ هنوز یک بازیکن کوچک، کم و تک رقمی در بازار موتورهای جستجو است. طبق آمار Statista، 8.85 درصد از بازار جهانی دسکتاپ در مقایسه با کروم که تقریباً 85 درصد است، سهم دارد. اما مدیر اجرایی مایکروسافت می‌گوید که هنوز احساس خوبی دارد که در این رقص حضور دارم. اما آیا Chat AI خود گوگل، Bard، مهمانی را وقتی وارد شد خراب می کند؟ این ممکن است به میزان بهبود عملکرد گوگل بستگی داشته باشد. بارد در اولین دموی ماه گذشته خود پاسخ های نادرستی داد.منبع

به طور خلاصه: موتور جستجوی بینگ مدت‌هاست که محل شوخی‌های بسیاری بوده است، اما به لطف راه‌اندازی ربات چت هوش مصنوعی، محصول مایکروسافت ممکن است برای مدت طولانی‌تری مایه خنده نباشد. به گفته غول ردموند، بینگ اکنون بیش از 100 میلیون کاربر فعال روزانه برای اولین بار در تاریخ خود دارد.

هوش مصنوعی چت بینگ محبوبیت خود را نشان می دهد. حدود یک سوم از کاربران پیش‌نمایش روزانه موتور جستجو هر روز از چت استفاده می‌کنند. مایکروسافت تقریباً سه چت در هر جلسه می بیند که از زمان شروع پیش نمایش، بیش از 45 میلیون چت در کل انجام شده است. علاوه بر این، 15 درصد از تمام جلسات چت بینگ شامل افرادی است که از هوش مصنوعی برای تولید محتوای جدید استفاده می کنند.

برنامه جدید بینگ موبایل همچنین تعداد کاربران موتور جستجو را افزایش داده است، با شش برابر بیشتر کاربران فعال روزانه در مقایسه با سطوح قبل از راه اندازی.

اعتقاد بر این است که دومین عامل، معرفی مدل هوش مصنوعی Prometheus است که به گفته مهدی کیفیت نتایج جستجوی بینگ را بهبود بخشیده است.

بیش از یک ماه از زمانی که مایکروسافت موتور جدید Bing خود را با نسخه ای از همان هوش مصنوعی در پشت ChatGPT معرفی کرد، می گذرد. نسخه به روز شده می تواند نتایج مرتبط تری را ارائه دهد، آنها را از منابع متعدد خلاصه کند، و پاسخ ها را اصلاح کند، از جمله موارد دیگر.

مهدی نوشت: «ما این جذابیت بینگ جدید را تأییدی بر دیدگاه خود می‌دانیم که جستجو به دلیل اختراع مجدد و ارزش پیشنهادی منحصربه‌فرد ترکیب جستجو + پاسخ + چت + ایجاد در یک تجربه است.

علاوه بر کاربران روزانه اضافی، Bing شاهد افزایش تعامل خود با انجام جستجوهای روزانه بیشتر است. مایکروسافت می گوید دو عامل مسئول این افزایش هستند. اولین مورد افزایش تعداد افرادی است که از Edge استفاده می کنند. مانند Bing، این مرورگر برای مدت طولانی پس از راه‌اندازی بی‌رحمانه مورد تمسخر قرار می‌گرفت، اما با تغییر به نسخه مبتنی بر Chromium، این وضعیت شروع به تغییر کرد. مهدی انتظار دارد ویژگی‌های جدید Bing و Edge AI کاربران بیشتری را به مرورگر خود بیاورد.

یوسف مهدی، معاون مایکروسافت برای زندگی مدرن، جستجو و دستگاه‌ها، می‌نویسد که به لطف افزایش اعداد ناشی از چت بات جدید، بینگ برای اولین بار از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه عبور کرده است که یک سوم آن‌ها تازه وارد بینگ شده‌اند.