مایکروسافت هشدار می دهد که عوامل روسی در حال تلاش برای نفوذ به جوامع بازی هستند

اسمیت ادامه داد: «ما در این مورد به دولت ها مشاوره داده ایم. می دانید، این گروه واگنر است، اطلاعات روسیه است و آنها تا حدی از این استفاده می کنند [gaming communities] تا اطلاعات در گردش باشد. اتفاقی که اینجا افتاد. این شامل کانال Discord در اطراف Minecraft بود، شامل موارد دیگر بود [communities]”

اظهارات اسمیت بلافاصله پس از انتشار اخباری مبنی بر به اشتراک گذاشته شدن تعداد زیادی از اسناد اطلاعاتی ایالات متحده در سرور Minecraft Discord و انتشار آن در توییتر، 4chan و تلگرام منتشر شد. آنها حاوی اطلاعاتی در مورد حمایت ایالات متحده از اوکراین و عملیات گروه واگنر در آفریقا بودند. همچنین اطلاعات محرمانه ای در مورد اسرائیل، امارات متحده عربی و کره جنوبی وجود داشت. دستیار وزیر دفاع در امور عمومی، کریس میگر، گفت که برخی از اسناد “به نظر می رسد که تغییر کرده اند.”

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در سخنرانی در اجلاس جهانی اقتصاد سمافور گفت که تیم‌های تحلیل امنیتی شرکت او تلاش‌های عوامل روسی را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در جوامع بازی شناسایی کرده‌اند.

گروه واگنر یک سازمان نظامی خصوصی است که توسط متحد ولادیمیر پوتین رهبر روسیه اداره می شود. همکاری نزدیکی با دولت روسیه دارد تا جایی که “یک واحد دوفاکتو وزارت دفاع یا آژانس اطلاعات نظامی روسیه، GRU در نظر گرفته می شود.”

ماموران FBI از آن زمان، جک داگلاس تیکسیرا، گارد ملی هوایی ماساچوست، 21 ساله را در خانه ای در نورث داتون، ماساچوست، به دلیل حذف، نگهداری و انتقال غیرمجاز اطلاعات محرمانه دفاع ملی دستگیر کردند. Teixeira دارای بالاترین سطح مجوز امنیتی بود که توسط دولت فدرال برای اطلاعات فوق محرمانه اعطا شده بود. نیویورک تایمز تیشیرا را به عنوان رهبر گروه دیسکورد به نام “Thug Shaker Central” معرفی کرد که شامل حدود 20 تا 30 مرد جوان بود. گفته می شود که او در چند ماه گذشته شروع به اشتراک گذاری اسناد طبقه بندی شده با این گروه کرده است. NYT گزارش می دهد که یکی دیگر از اعضا برخی از این موارد را در یک انجمن عمومی به اشتراک گذاشته است.

بخونید:  اندیشکده ادعا می کند که چین در تحقیقات 37 فناوری از 44 فناوری حیاتی در ایالات متحده پیشتاز است

منبع

WTF؟! آیا در یک چت انجمن بازی آنلاین شرکت کرده اید و متوجه شده اید که شخصی به مقدار غیرعادی در مورد روسیه صحبت می کند؟ به گفته رئیس مایکروسافت، آنها می توانند عوامل روسی باشند که برای انتشار اطلاعات تلاش می کنند به این گروه ها نفوذ کنند. این هشدار درست پس از افشای اسناد طبقه بندی شده ایالات متحده در سرور Minecraft Discord منتشر شد.

اسمیت گفت که جلوگیری از این نفوذها به جوامع بازی مهم است، زیرا آنها می توانند تبلیغات و اطلاعات نادرست مربوط به حمله روسیه به اوکراین را منتشر کنند، اگرچه او اعتراف کرد که این مهم ترین موضوع در مورد جنگ نیست. او گفت: «اینطور نیست که بازی Call of Duty منجر به مرگ در دنیای واقعی شود، اینها بازی های ویدیویی هستند.