مایکروسافت ویجت های ویندوز 11 را برای نظارت بر CPU، GPU، RAM و موارد دیگر معرفی می کند

همچنین می‌توانید روی «داشبورد» در گوشه سمت چپ بالای خود برنامه و سپس «+افزودن ویجت» کلیک کنید. از اینجا، می‌توانید ویجت‌هایی را که می‌خواهید روی داشبورد پین کنید.

برخی از ویجت ها بیشتر از نمایش اطلاعات انجام می دهند. بخش CPU به شما امکان می دهد تا فرآیندهایی را که ممکن است از منابع سیستم زیادی استفاده می کنند پایان دهید. ویجت شبکه به شما امکان می دهد در شبکه های مختلف حرکت کنید و اتصالات Wi-Fi و اترنت را نشان دهید و اگر بیش از یک GPU دارید، آن ویجت می تواند هر یک را نشان دهد.

اکنون می توانید Dev Build را با نسخه پیش نمایشی که برای دانلود از فروشگاه مایکروسافت در دسترس است، امتحان کنید. پس از نصب برنامه، کلید Windows و W را فشار دهید تا ابزارک ویندوز باز شود و لیست ویجت های جدیدی را که می توان به برد اضافه کرد، مشاهده کرد.

برنامه Dev Home و ابزارک‌های آن هنوز در پیش‌نمایش هستند، بنابراین انتظار برخی از اشکالات و اشکالات را داشته باشید – به نظر می‌رسد انجماد مشکلی رایج است. اما به نظر می رسد که پس از راه اندازی اولیه به خوبی کار می کند.

راه‌های زیادی برای مشاهده اطلاعات سیستم فراتر از برنامه‌های شخص ثالث وجود دارد، از جمله نوار بازی و Task Manager ویندوز. اما مشاهده سریع آنها با استفاده از میانبر ویجت‌های ویندوز سریع و آسان است، و داشتن چیزی بیشتر از فیدهای خبری روی برد خوب است، اگرچه مایکروسافت تأیید کرده است که کاربران می‌توانند در اواخر سال جاری این موارد را غیرفعال کنند.

بخونید:  این قایق تفریحی لوکس ۲۵ میلیون دلاری می تواند به یک زیردریایی تبدیل شودمنبع

به طور خلاصه: راه‌های زیادی برای نظارت بر منابع سیستم در ویندوز 11 وجود دارد، از جمله برنامه‌های شخص ثالثی که در دسترس هستند، اما مایکروسافت روش دیگری را معرفی کرده است: ویجت‌هایی که اطلاعات بی‌درنگ را بر روی رایانه شخصی ارائه می‌کنند، که می‌توان با دانلود آن را فعال کرد. یک برنامه از فروشگاه مایکروسافت.

ویجت ها بخشی از برنامه Dev Home جدید هستند که مایکروسافت در کنفرانس اخیر Build 2023 معرفی کرد. این برنامه برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است تا تمام گردش‌های کاری و وظایف کدنویسی خود را پیگیری کنند و به حساب‌های توسعه‌دهنده متصل شوند، یک داشبورد قابل تنظیم با تعدادی ویجت، از جمله مواردی که استفاده از CPU، GPU، RAM و شبکه را نشان می‌دهند، ارائه می‌کند.