مایکروسافت و ادوبی از مولدهای تصویر هوش مصنوعی جدید خود، Bing Image Creator و Firefly رونمایی کردند

تصویر بزرگ: شرکت های بزرگ فناوری به سرعت هوش مصنوعی مولد را به عنوان یک جبهه جدید در بازارهای بهره وری و موتورهای جستجو اتخاذ می کنند. اندکی پس از اینکه مایکروسافت و گوگل از دیدگاه خود در مورد چت ربات های هوش مصنوعی رونمایی کردند، Adobe و Microsoft برنامه های خود را برای تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی فاش کردند.

در همین حال، ادوبی خانواده‌ای از مدل‌های هوش مصنوعی مولد را معرفی کرد که مجموعاً Firefly نام دارند و اکنون نسخه بتا آن در دسترس است. هوش مصنوعی با نرم افزار ویرایش تصویر این شرکت ادغام می شود تا به کاربران اجازه دهد تصاویر و جلوه های متنی را با استفاده از پیام های متنی ایجاد کنند.

مایکروسافت و ادوبی اولین برنامه های خود را برای هوش مصنوعی مولد مبتنی بر بصری در روز سه شنبه رونمایی کردند. این دو شرکت قصد متفاوتی برای این فناوری دارند، اما هر دو با توجه به نگرانی‌ها در مورد اخلاقیات هوش مصنوعی مولد، شروع به عرضه آهسته‌ای دارند.

Adobe در حال انجام اقدامات متعددی برای جلوگیری از نقض حق نسخه برداری است و به سازندگان اجازه می دهد از کمک به آموزش مدل های هوش مصنوعی خودداری کنند. این شرکت اولین هوش مصنوعی خود را بر روی عکس‌های استوک Adobe، کارهای دارای مجوز آزاد و مطالب با مالکیت عمومی آموزش داد. وقتی Firefly از نسخه بتا خارج شد، ادوبی نحوه‌ی جبران خسارت تولیدکنندگان عکس‌های سهامی را برای کمک‌هایشان به هوش مصنوعی نشان خواهد داد.

بخونید:  AMD Ryzen 7 7800X3D vs. Intel Core i9-13900K

شرکت ردموند از Bing Image Creator خبر داد، یک تولید کننده تصویر که در حال ادغام در ربات گفتگوی هوش مصنوعی Bing است. کاربران می‌توانند برای ایجاد تصاویر از طریق یک نسخه پیشرفته از مدل DALL-E AI، درخواست‌هایی را در پنجره ربات چت وارد کنند. با این حال، Midjourney، رقیب DALL-E، اخیراً با نسخه 5، حداقل در حال حاضر، در واقع گرایی پیشرفت کرده است.

مایکروسافت در حال اجرای نسخه‌ای مبهم برای Bing Image Creator است تا ببیند کاربرانش با ابزار جدید چه می‌کنند. همچنین شامل نرده‌های محافظ می‌شود تا اطمینان حاصل شود که Bing تصاویر مضر تولید نمی‌کند. همچنین واترمارک هایی را برای شناسایی تصاویری که توسط هوش مصنوعی تولید شده اند تعبیه می کند.

نگرانی ها در مورد ایجاد تصاویر مضر و استفاده از آثار دارای حق چاپ برای آموزش مدل های هوش مصنوعی، این فناوری را به همان اندازه که جذاب است، بحث برانگیز کرده است. مایکروسافت و ادوبی در تلاش هستند تا با اقداماتی برای رفع این نگرانی ها به کاربران اطمینان دهند که هوش مصنوعی را ساده نمی بینند.

Bing Image Creator در حال حاضر فقط در حالت خلاقانه پیش‌نمایش Bing موجود است، اما در نهایت به حالت متعادل، حالت دقیق و مایکروسافت اج می‌رسد. وقتی به Edge رسید، کاربران می‌توانند با کلیک کردن روی نوار کناری Copilot مرورگر به آن دسترسی پیدا کنند.

Adobe همچنین از استفاده از محتوای فعلی مشترکین Cloud برای تغذیه مدل‌های یادگیری ماشینی خودداری خواهد کرد. در نهایت، این شرکت می‌خواهد کاربرانش را متقاعد کند که به آموزش هوش مصنوعی کمک کنند، اما به آنها اجازه می‌دهد یک برچسب «آموزش ندهند» را به کار خود اختصاص دهند. این سازه برچسب ضد آموزش را در هر جایی که ذخیره، منتشر یا استفاده می شود، حمل می کند.

بخونید:  طراحی مجدد و رنگ‌های جدید آیفون 14 اپل فاش شدمنبع

Adobe مولدهای تصویر هوش مصنوعی خود را در گردش‌های کاری Creative Cloud، Document Cloud، Experience Cloud و Adobe Express قرار خواهد داد. اولین برنامه هایی که آن را دریافت می کنند Adobe Express، Experience Manager، Photoshop و Illustrator خواهند بود.