مایکروسافت و انویدیا برای آوردن بازی های Xbox و Activision به GeForce Now با یکدیگر همکاری می کنند

قرارداد مایکروسافت و انویدیا تلاش دیگری برای اطمینان دادن به قانون‌گذاران در مورد غول ردموندی است که پس از خرید ناشر Call of Duty قصد کثیف بازی کردن ندارد. فرنچایزهای محبوب بازی‌های اکتیویژن بلیزارد باید همچنان بر روی پلتفرم‌ها و کنسول‌های بازی دیگر منتشر شوند – حداقل در یک بازه زمانی 10 ساله. آژانس‌های نظارتی می‌توانند داستان را به شیوه‌ای متفاوت بخوانند، با این حال، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از سپری شدن این دوره، مایکروسافت موقعیت مسلط‌تری در بازار بازی نداشته باشد و از آن برای شکست دادن رقابت استفاده کند.

منبع

در متن: در حالی که آژانس های نظارتی در مورد خرید پیشنهادی Activision Blizzard ابراز نگرانی می کنند، مایکروسافت همچنان در تلاش است تا متحدان قدرتمند خود را به دست آورد. به نظر می رسد که یک توافق جدید با انویدیا، شرکت GeForce را تحت فشار قرار می دهد تا حمایت کامل خود را برای تایید خرید فوق الذکر ارائه دهد.

مایکروسافت و انویدیا اکنون روی ادغام بازی‌های رایانه‌های شخصی Xbox و سرویس استریم GeForce Now کار خواهند کرد و به بازیکنانی که بازی‌های پشتیبانی شده را در فروشگاه ویندوز یا سایر رسانه‌های دیجیتال خریداری کرده‌اند اجازه می‌دهند آنها را از طریق یک مشتری GeForce Now پخش کنند. مایکروسافت تاکید می کند که یک قرارداد 10 ساله با نینتندو نیز نهایی شده است و قول می دهد “آخرین نسخه” Call of Duty را پس از ادغام به کنسول های نینتندو بیاورد.

ما قراردادی 10 ساله با انویدیا امضا کرده‌ایم که به بازیکنان GeForce NOW اجازه می‌دهد بازی‌های رایانه‌های شخصی Xbox و همچنین عناوین رایانه‌های شخصی Activision Blizzard، از جمله COD، را پس از خرید استریم کنند. ما متعهد شده‌ایم که بازی‌های بیشتری را برای افراد بیشتری ارائه کنیم – هر چند که آنها بازی کنند.

بخونید:  به روز رسانی سیستم بتا پلی استیشن 5 پشتیبانی 1440p، لیست بازی، ویژگی های اجتماعی و موارد دیگر را اضافه می کند.

– فیل اسپنسر (@XboxP3) 21 فوریه 2023

قرارداد جدید به گیمرها اجازه می‌دهد تا عناوین رایانه‌های شخصی Xbox را از سرورهای GeForce Now به رایانه‌های شخصی، macOS، کروم‌بوک‌ها، گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های پشتیبانی شده توسط این سرویس پخش کنند. Call of Duty و دیگر بازی‌های اکتیویژن بلیزارد نیز پس از اتمام خرید، به مبارزه خواهند پیوست.

مانند برجسته شده است توسط فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، مایکروسافت متعهد شده است که «بازی‌های بیشتری را برای افراد بیشتری» به هر نحوی که آنها انتخاب کنند، ارائه دهد. در بیانیه مطبوعاتی آمده است که این شراکت نگرانی‌های انویدیا در مورد خرید Activision Blizzard را برطرف می‌کند، بنابراین Nvidia “پشتیبانی کامل” خود را برای تأیید نظارتی خرید ارائه می‌کند.

به گفته جف فیشر، معاون ارشد GeForce در انویدیا، این قرارداد ترکیبی از کاتالوگ غنی بازی‌های شخص اول ایکس‌باکس با «قابلیت‌های پخش با عملکرد بالا» GeForce Now است. فیشر گفت، قدرت ترکیبی این دو محصول باید «بازی ابری را به یک پیشنهاد اصلی تبدیل کند»، حتی اگر شرکت‌های بازی ده‌ها سال است که برای رسیدن به همان هدف تلاش کرده‌اند (و شکست خورده‌اند).