مایکروسافت کمتر از 1000 کارمند را در بخش های مختلف اخراج می کند

جالب اینجاست که مایکروسافت در ماه سپتامبر تایید کرد که 1000 کارگر دیگر را به فعالیت های چینی خود اضافه خواهد کرد و دانشگاه های خود را در این کشور در چند سال آینده ارتقا خواهد داد.

سال 2022 یک سال بود. pic.twitter.com/JfsbwKvKfV

– کی سی لمسون (@kclemson) 18 اکتبر 2022

اعتبار دکل: عکاسی توراگ

منبع

Axios می نویسد که در حالی که مایکروسافت تعداد افراد را در این هفته اخراج نکرده است، کمتر از 1000 کارمند اخراج شدند. یک سخنگوی به این نشریه گفت: “مانند همه شرکت ها، ما اولویت های تجاری خود را به طور منظم ارزیابی می کنیم و بر اساس آن تنظیمات ساختاری را انجام می دهیم. ما به سرمایه گذاری در تجارت خود و استخدام در زمینه های رشد کلیدی در سال آینده ادامه خواهیم داد.”

تهدید قریب الوقوع رکود اقتصادی ایالات متحده، که اکنون بلومبرگ معتقد است 100٪ مطمئن است که در 12 ماه آینده اتفاق می افتد، باعث شده است که بخش فناوری سرعت استخدام و اخراج کارکنان را در ماه های اخیر کاهش دهد. مایکروسافت در ماه جولای حدود 1800 کارمند – کمتر از 1٪ از کل نیروی کار خود – را اخراج کرد و برخی از لیست های شغلی را حذف کرد.

خوب، چه کسی دو انگشت شست دارد و امروز صبح از مایکروسافت اخراج شده است؟

اسنپ ​​اعلام کرد که 20 درصد از 6000 نیروی کار خود را کاهش می دهد و محصولات خود را برای مقابله با چالش های مالی در ماه آگوست متوقف می کند، در حالی که اپلیکیشن تجاری Robinhood امسال دو دور کاهش را انجام داده است.

بخونید:  سونی قیمت پلی استیشن 5 را در خارج از ایالات متحده افزایش می دهد

گوگل نیز کمربند خود را سفت کرده است. این سازمان به “چشم انداز نامطمئن اقتصاد جهانی” به دلیل تصمیم خود برای توقف استخدام و استقرار مجدد منابع در مناطق با اولویت بالا در اوایل سال جاری اشاره کرد. متا، مادر فیس‌بوک، کارکنانی با عملکرد پایین را نیز هدف قرار داده است، زیرا به دنبال ساده‌سازی فعالیت‌ها پس از ثبت اولین کاهش درآمد شرکت در ماه ژوئیه، همان ماهی که GameStop اخراج کارکنان را اعلام کرد، است.

اینسایدر خاطرنشان می‌کند که پست‌های رسانه‌های اجتماعی در سایت‌هایی مانند توییتر و Blind نشان می‌دهد که این کاهش‌ها بخش بازی‌های ایکس‌باکس، مأموریت‌ها و فناوری استراتژیک مایکروسافت، تجربیات و دستگاه‌ها، حقوقی و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. کی سی لمسون، کهنه کار مایکروسافت و مدیر محصول در دفتر مدیر ارشد فناوری، در توییتی نوشت که روز دوشنبه شغل خود را از دست داد.