مایکروسافت 365 Basic را معرفی کرد، یک طرح اشتراک جدید 1.99 دلاری در ماه با 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی و سایر ویژگی ها

چرا مهم است: از سال 2011، مایکروسافت 365 (آفیس 365 سابق) سرویس مقرون به صرفه تری مبتنی بر اشتراک برای برنامه های آفیس ارائه کرده است. در طول سال‌ها، آن را گسترش داده و شامل بسیاری از ویژگی‌های اضافی می‌شود. روز چهارشنبه، مایکروسافت یک سطح مقرون به صرفه تر را اضافه کرد.

مایکروسافت قول داده است که Basic گزینه رایگان را جایگزین نخواهد کرد. کاربران رایگان مانند همیشه از محصول استفاده خواهند کرد. با این حال، مایکروسافت مشترکان طرح 100 گیگابایتی OneDrive را بدون هزینه اضافی به Microsoft 365 Basic منتقل می کند.

Microsoft 365 Basic آخرین افزوده شده ردموند به سرویس اشتراک 365 است که بسیاری از ابزارها و برنامه های کاربردی مفید را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای سال‌ها، مصرف‌کنندگان فقط به سه سطح برای اشتراک محدود بودند: رایگان، شخصی و خانوادگی. مایکروسافت در 30 ژانویه یک طرح اولیه را در سراسر جهان راه اندازی خواهد کرد.

علاوه بر افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی، اشتراک جدید همان برنامه‌ها و ویژگی‌هایی را نیز ارائه می‌کند که مشتریان رایگان از آن‌ها لذت می‌برند، از جمله نسخه‌های مبتنی بر وب و موبایل Word، Excel، PowerPoint، OneNote و OneDrive. کاربران همچنین با پشتیبانی فنی مایکروسافت تجربه ای بدون آگهی دارند.

طرح پایه مایکروسافت 365 به ویژه در مقایسه با رقبایی مانند Google Workspace که از 6 دلار در ماه شروع می شود، قابل تامل است. افزودن این ردیف، آن را به برنامه‌های iCloud اپل نزدیک‌تر می‌کند، که برای 200 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی 2.99 دلار، به علاوه دسترسی به همه برنامه‌های بهره‌وری اپل، هزینه دریافت می‌کنند.منبع

Microsoft 365 Basic برای کاربرانی که به ویژگی‌های بیشتری نسبت به سطح رایگان نیاز دارند، اما همه چیزهایی را که طرح شخصی ارائه می‌دهد نمی‌خواهند، راه حلی عالی است. گزینه Basic فقط 1.99 دلار در ماه است که 5 دلار صرفه جویی در Microsoft 365 Personal دارد. Basic در اصل همان برنامه نسخه رایگان است اما با 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی به جای 5 گیگابایت.

مشترکین طرح پایه ویژگی‌های اضافی موجود در Personal مانند 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری، نسخه‌های دسکتاپ برنامه‌های آفیس و Outlook و رمزگذاری فایل‌های بهبود یافته را از دست می‌دهند. با این حال، ویژگی های موجود در ردیف قطعا برای مصرف کنندگان بودجه کافی است. از این گذشته، یک ترابایت فضای ذخیره سازی کامل برای اسناد آفیس برای کاربر معمولی بیش از حد است.