مایکروسافت ChatGPT را در بینگ ادغام خواهد کرد زیرا OpenAI شروع به کسب درآمد از چت ربات هوش مصنوعی می کند

سرعت در واقع یک پیش نیاز ضروری برای یک موتور جستجو است، و GPT-4 به ظاهر می تواند در عرض چند ثانیه در مقایسه با چند دقیقه مورد نیاز برای GPT-3/ChatGPT، به درخواست های متنی پاسخ دهد. با استفاده از نسخه GPT4 از Bing که در دسترس عموم قرار دارد، مایکروسافت می‌تواند به موتور جستجوی بیمار خود فرصت مبارزه بدهد تا در نهایت سلطه آهنین گوگل را بر جستجوی آنلاین و تبلیغات متنی به چالش بکشد.

ChatGPT Plus برای مشتریان ساکن ایالات متحده در دسترس خواهد بود، زیرا OpenAI شروع به “دعوت” افراد از لیست انتظار خدمات در هفته های آینده می کند. دسترسی و پشتیبانی گسترده برای کشورهای دیگر در تاریخ بعدی ارائه خواهد شد.

طبق یک گزارش تایید نشده توسط Semafor، ادغام بین قابلیت‌های چت بات Bing و ChatGPT در هفته‌های آینده خواهد رسید. مایکروسافت از مدل زبان GPT-4 OpenAI استفاده می‌کند، که نسخه سریع‌تری از مدل یادگیری ماشینی GPT-3.x است که در حال حاضر توسط ChatGPT فوق‌الذکر استفاده می‌شود.

درست مانند نسخه رایگان ChatGPT، سرویس جدید پلاس یک هوش مصنوعی مکالمه ای را ارائه می دهد که “می تواند با شما چت کند، به سوالات بعدی پاسخ دهد و فرضیات نادرست را به چالش بکشد.” با پرداخت 20 دلار در ماه، کاربران مزایای دیگری مانند دسترسی عمومی به ChatGPT حتی در ساعات اوج مصرف، زمان پاسخگویی سریع‌تر (شاید از طریق یک مدل جدید و بهبود یافته ML؟) و دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌ها و بهبودهای آتی دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت اخیراً همکاری خود را با OpenAI تقویت کرده است و چندین سرویس هوش مصنوعی را در پلتفرم ابری Azure ادغام کرده و 10 میلیارد دلار اضافی را در آزمایشگاه تحقیقاتی مستقر در سانفرانسیسکو سرمایه گذاری کرده است. اکنون، غول ردموند در شرف تبدیل ChatGPT OpenAI به پایه یک موتور جستجوی بالقوه نسل بعدی و “هوشمند” برای وب است.

بخونید:  ویژگی آتی Google Chrome به حفظ عمر باتری با بسیاری از برگه‌های باز کمک می‌کند

OpenAI به آینده نیز فکر می کند، اگرچه این بار به خاطر خودش است. پس از شایعات و بی احتیاطی های قبلی، این سازمان اکنون به طور رسمی اشتراک “پایلوت” پولی با نام ChatGPT Plus را معرفی کرده است.

گوگل البته در حال کار بر روی ربات چت ML خود برای جستجوی وب و سایر خدمات است و اخیراً بنیانگذاران لری پیج و سرگئی برین را برای کمک از بازنشستگی فراخوانده است. کاربران به زودی می توانند آزمایش کنند که چگونه ایده یک موتور جستجو به یک پرس و جو به روش محاوره ای پاسخ می دهد – یا اینکه آیا واقعاً ایده خوبی است.

در مورد نسخه رایگان ChatGPT، OpenAI می گوید که به ارائه این سرویس با همان محدودیت ها و قابلیت ها ادامه خواهد داد. اشتراک پولی برای «پشتیبانی از دسترسی رایگان» به همان اندازه برای تأمین مالی عملیات و فعالیت‌های تحقیقاتی سازمان استفاده می‌شود. میلیون‌ها کاربر رایگان تاکنون بازخورد خود را ارائه کرده‌اند، و OpenAI از قبل به مراحل بعدی تکامل ChatGPT مانند یک برنامه تلفن همراه و یک رابط برنامه‌نویسی مناسب (API) فکر می‌کند.منبع

بسیار مورد انتظار: تنها چند ماه پس از راه اندازی آن در قالب نمونه اولیه، ChatGPT می تواند به زودی به یک ابزار هوش مصنوعی همه جا برای حرفه ای ها و مصرف کنندگان تبدیل شود. این کار با بینگ مایکروسافت شروع می شود، که ظاهراً در حال تبدیل شدن به اولین موتور جستجوی انبوه با استفاده از الگوریتم های مولد است.