متا به اپلیکیشن واکی تاکی 175 میلیون دلاری برای نقض پتنت هایش گفته است

Voxer برنامه Walkie Talkie خود را در سال 2011 راه اندازی کرد. فیس بوک بلافاصله پس از آن در مورد همکاری احتمالی با شرکت تماس گرفت. تا سال 2012، Voxer نمونه کارهای ثبت اختراع و فناوری اختصاصی خود را با شرکت رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود.

چه اتفاقی افتاده؟ متا، والدین فیس‌بوک، پس از اینکه هیئت منصفه او را به نقض دو حق ثبت اختراع واکسر متهم کرد، به پرداخت حدود 175 میلیون دلار به سازنده یک برنامه واکی تاکی محکوم شد. این شکایت که در ابتدا در سال 2020 ثبت شد، حول فناوری پخش ویدیو مورد استفاده توسط Facebook Live و Instagram Live است.

متا به تایمز گفت که به طور طبیعی با ادعاهای وکسر مخالفت می کند و معتقد است که شواهد ارائه شده در دادگاه تگزاس نشان می دهد که متا حق ثبت اختراع وکسر را نقض نکرده است. قصد دارد به دنبال تسکین بیشتر از جمله درخواست تجدید نظر باشد.

در یک محاکمه در بریتانیا، فیس بوک مدعی شد که Voxer نقض کرده است آن مالکیت معنوی و حق ثبت اختراع Voxer باطل اعلام شد. طبق گزارش The Reg، فیس بوک استدلال کرد که ویدیوی زنده مکث و ادامه قبل از اعطای حق ثبت اختراع وجود داشته است و بنابراین باید حق اختراع لغو شود.

دادگاهی در آستین، تگزاس به تازگی حکم داده است که فیس‌بوک لایو و اینستاگرام لایو دو حق ثبت اختراع Voxer را نقض کرده‌اند که هر دو شامل انتقال رسانه‌های استریم هستند.

جلسات متوقف شد و به این نتیجه رسید که Voxer فیسبوک را به عنوان یک رقیب معرفی کرد، علیرغم اینکه در آن زمان فیس‌بوک لایو یا اینستاگرام لایو وجود نداشت. سپس این شرکت دسترسی Voxer را به “قطعات کلیدی پلت فرم فیس بوک” لغو کرد.

بخونید:  مایکروسافت اجازه خواهد داد که هاسک خالی اینترنت اکسپلورر در ویندوز زنده بماند

تام کتیس کهنه سرباز ارتش، یک کلاه سبز سابق، در سال 2006 پس از مشاهده مشکلات ارتباطی در میدان جنگ در حالی که در افغانستان خدمت می کرد، شروع به توسعه فناوری comms کرد. شکایت Voxer (از طریق LA Times) بیان می کند که پس از ثبت نام مجدد پس از 11 سپتامبر و خدمت به عنوان گروهبان ارتباطی با نیروهای ویژه ارتش در سال 2003، واحد وی در کمین قرار گرفت و او در تلاش برای هماهنگ کردن نیروهای کمکی و تقویتی با کاستی های سیستم های موجود روبرو شد. .

تحويل 175 ميليون دلار براي بيشتر شركت‌ها كار بزرگي است، اما متا چندان احساس نمي‌كند – با فرض اينكه جذابيت را از دست بدهد. درآمد خالص شرکت مارک زاکربرگ در سه ماهه آوریل تا ژوئن 6.7 میلیارد دلار بود.منبع