متا به دنبال تغییر نام فیس بوک با نزدیک شدن قیمت سهام به پایین ترین حد همه گیر، به روند کاهشی خود ادامه می دهد

اعتقاد مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا مبنی بر اینکه آینده اینترنت در فضای اشتراکی واقعیت افزوده/واقعیت مجازی نهفته است، شرکت را بر آن داشت تا اکتبر گذشته نام شرکت خود را به متا تغییر دهد.

زاکربرگ ایمان خود را به متاورس از دست نداده است. مدیرعامل فکر می‌کند که در طول زمان می‌تواند میلیاردها یا حتی تریلیون‌ها درآمد داشته باشد و این شرکت در حال ایجاد زمینه‌ای برای چیزی است که او انتظار دارد «سال 2030 بسیار هیجان‌انگیزی باشد». زاک بدون شک امیدوار است که قیمت سهام متا قبل از آن بهبود یابد.منبع

قیمت سهام متا در حال حاضر 146.29 دلار پس از پنج روز متوالی کاهش است. CNBC خاطرنشان می کند که تنها 28 سنت بالاتر از قیمت بسته شدن در 16 مارس 2020 است، که پایین ترین قیمتی است که در طول سقوط سهام همه گیر به دست آورده است.

مسلما بزرگترین بحران متا/فیس بوک در تاریخ خود (تعداد زیادی از آنها وجود داشته است) رسوایی کمبریج آنالیتیکا و پیامدهای ناشی از آن بود – شرکت رسانه های اجتماعی ماه گذشته یکی از شکایت های مطرح شده علیه خود را به دلیل این حادثه حل و فصل کرد. خشم عمومی در آن زمان، سهام آن را در ژانویه 2019 به 146.01 دلار کاهش داد. اگر روند فعلی به زودی معکوس نشود، قیمت در خطر سقوط به زیر آن سطح قرار دارد.

اما در مورد بخش متاورس، آزمایشگاه واقعیت چیست؟ 10.2 میلیارد دلار در طول سال 2021، 2.96 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 و 2.8 میلیارد دلار در سه ماهه دوم از دست داده است. همچنین با از بین بردن پروژه‌ها، از جمله ساعت هوشمند با دوربین دوگانه، کاهش می‌دهد. علاوه بر مشکلات، گفته می‌شود که متا یکی از غول‌های فناوری است که در سال جاری به دلیل رکود اقتصادی، کارمندان را کاهش می‌دهد.

شرکت مادر کاملاً جدید Meta از زمان آغاز به کار دوران سختی را سپری کرده است. فوریه اخباری را به همراه داشت که از زمان تغییر نام، 500 میلیارد دلار کاهش یافته است و اولین کاهش درآمد شرکت از زمان عمومی شدن فیس بوک در ماه جولای ثبت شد. در ماه آگوست، گزارش‌هایی از کاربران نوجوان منتشر شد – یک فیس‌بوک جمعیتی مدت‌هاست که علی‌رغم بی‌تفاوتی‌شان نسبت به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی «پیرمرد» تعقیب می‌کند – که به‌طور دسته جمعی این سرویس را برای افرادی مانند یوتیوب رها کرده‌اند.

در متن: تقریبا یک سال از تغییر نام شرکت فیس بوک به متا می گذرد، و زندگی در آن زمان برای این شرکت آرام نبوده است. فقط به قیمت سهام متا نگاه کنید که تقریباً به اندازه مارس 2020 کاهش یافته است، زمانی که قیمت سهام فناوری به دلیل همه‌گیری سقوط کرد.

قیمت سهام متا در سال گذشته لبخندی بر لب زاک نخواهد آورد