متا به مردم یادآوری می کند که متاورس احتمالاً یک روز عالی خواهد بود

در متن: با تمام هیجانات، سرفصل‌ها و صحبت‌ها درباره هوش مصنوعی مولد، متا به مردم یادآوری می‌کند که این سیستم‌ها به اندازه منطقه‌ای که طی سال‌ها بیش از 24 میلیارد دلار در آن سرمایه‌گذاری کرده است، مهم نیستند: متاورس. نیک کلگ، رئیس امور جهانی این شرکت، به تازگی یک کنفرانس مطبوعاتی در دنیای مجازی برگزار کرده است تا از متاورس به عنوان آینده محاسبات استقبال کند.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که کلگ یک کنفرانس مطبوعاتی کوچک در اتاق‌های کاری Horizon Meta برگزار کرد. او در لندن بود و با خبرنگاران مستقر در واشنگتن که هدست های قرضی متا کوئست به تن داشتند صحبت کرد. این نشریه اشاره می کند که این گروه به صورت نیم تنه نشسته در اطراف یک میز چوبی بزرگ ظاهر می شدند و فقط آواتار کلگ شبیه فردی بود که هدست به سر داشت.

در چند وقت اخیر اوضاع برای متا بدتر شده است. رکود اقتصادی جهانی به این معنی است که هدست‌های واقعیت مجازی گران قیمت در لیست خرید مردم بسیار کم هستند – محموله‌ها در سال 2022 نسبت به سال گذشته بیش از 12 درصد کاهش داشته است.

اما بزرگترین ضربه به جاه طلبی های متا، افزایش هوش مصنوعی مولد در چند ماه گذشته بوده است. شرکت های فناوری عجله دارند تا مواردی مانند ChatGPT را در خدمات خود پیاده کنند. حتی متا گفت که چت مبتنی بر هوش مصنوعی را در واتس اپ و مسنجر معرفی خواهد کرد. تمرکز کمی روی فراجهان دور از آن منطقه بوده و آن را کاملاً روی هوش مصنوعی قرار داده است – زاکربرگ دیگر به ندرت به دنیای مجازی اشاره می کند.

بخونید:  Samsung's Galaxy SmartTag 2 arrives October 11 for $30, still only works with Galaxy smartphones

بسیاری از اشکالات آشکار در طول رویداد Clegg وجود داشت، از جمله دهان تمام آواتارها هنگام صحبت کردن یک نفر حرکت می کرد. او معتقد است سخت افزار یکی دیگر از زمینه هایی است که به مرور زمان بهبود خواهد یافت. کلگ گفت: «من واقعاً می‌خواهم تأکید کنم که ما به سرپوشی که اکنون می‌پوشیم نگاهی می‌اندازیم و فکر می‌کنیم، «خدایا، روزهایی را به خاطر می‌آوری که کوئست پرو می‌پوشید؟»». ما همیشه کاملاً واضح بوده‌ایم که برای مدت طولانی در این زمینه هستیم. این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.»منبع

به نظر می‌رسد شرکت‌های بزرگ متوجه شده‌اند که صرف پول زیاد برای متاورس در حال تبدیل شدن به یک تلاش بی‌معنی است. دور 10000 اخراج مایکروسافت باعث شد که پروژه متاورس صنعتی آن از بین رفت و دیزنی تمام تیم متاورس خود را به عنوان بخشی از برنامه های کاهش هزینه اخراج کرد. همچنین بریدگی هایی وجود دارد که متا ایجاد کرده است که بر بخش Reality Labs تأثیر گذاشته است و سناتورها خواستار این هستند که متاورس تنها مکانی برای بزرگسالان باشد.

خیلی وقت پیش نبود که فیس بوک همه کاره را روی متاورس انجام داد و تا آنجا پیش رفت که نام شرکت خود را به Meta تغییر داد و میلیاردها دلار را در بخش آزمایشگاه های واقعیت سرمایه گذاری کرد. اما واداشتن مصرف کنندگان به احساس همان سطح از هیجان همیشه یک نبرد دشوار بوده است. حتی نوجوانان نیز به این مفهوم علاقه ای ندارند.

یکی از حامیان در گوشه متا تیم سوینی است. رئیس Epic Games اخیراً توضیح داده است که چرا فکر می کند این مفهوم هنوز نویدبخش است.

بخونید:  انویدیا در تابستان امسال کارت های RTX 4060، 4060 Ti، 4080 و 4090 را تقدیم می کند.

کلگ گفت: “ما به آن پایبند خواهیم بود، زیرا واقعاً معتقدیم، همه شواهد اولیه نشان می دهد که چیزی شبیه به این قلب پلت فرم محاسباتی جدید خواهد بود.” “اما کمی طول می کشد.”

کلگ معتقد است تبلیغات و تجارت به متا کمک می کند تا میلیاردها دلاری را که در متاورس سرمایه گذاری کرده است جبران کند – زاکربرگ به قول معروف می گوید ممکن است میلیاردها یا حتی تریلیون ها دلار در ده سال درآمد کسب کند – اما پس از آن مردم در واقع باید از این دنیاهای مجازی برای خرید چیزها یا خرید استفاده کنند. تبلیغات ارائه شود.