متا به پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی Oculus Quest اصلی خود پایان می دهد

طبق گزارش The Verge، متا ایمیل هایی را به صاحبان Oculus Quest ارسال می کند که این شرکت ویژگی های جدیدی را به هدست ارائه نمی دهد و کاربران دیگر نمی توانند یک مهمانی ایجاد کنند یا به آن بپیوندند. علاوه بر این، کاربرانی که در حال حاضر به ویژگی‌های اجتماعی Meta Horizon Home دسترسی دارند، از 5 مارس 2023 دیگر نمی‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند. آنها نمی توانند دیگران را به خانه خود دعوت کنند یا از خانه شخص دیگری دیدن کنند.

اولین هدست Oculus Quest در می 2019 وارد شد. این هدست برخلاف جانشین خود، تنها سهم کاربری بسیار کمی (2.63٪) در بخش VR در نظرسنجی Steam دارد و متا به تازگی دلایل بیشتری برای ارتقا به کاربران خود ارائه کرده است.

Quest اصلی در مقایسه با Meta Quest 2 قطعا سن خود را نشان می دهد. اولی از چیپست Snapdragon 835 / Kryo 280 استفاده می کند که در سال 2017، دو سال قبل از عرضه هدست وارد شد، در حالی که Quest 2 از AR/VR استفاده می کند. – اختصاصی کوالکام اسنپدراگون XR2 از سال 2020.

Quest 2 همچنان در نظرسنجی Steam با 41.35 درصد سهم کاربر برتری دارد، به این معنی که تقریباً نیمی از شرکت‌کنندگانی که دارای هدست واقعیت مجازی هستند از دستگاه متا استفاده می‌کنند.

چه اتفاقی افتاده؟ Oculus Quest 2 متا یک دستگاه فوق‌العاده محبوب در میان طرفداران واقعیت مجازی است که ماه‌ها در بالای نمودار هدست واقعیت مجازی نظرسنجی Steam قرار داشت. اکنون، شرکت مادر فیس‌بوک فاش کرده است که در حال تماس با نسل قبلی، یعنی Oculus Quest VR اصلی است، که دریافت به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید را متوقف می‌کند و دیگر نمی‌تواند از برخی ویژگی‌های اجتماعی استفاده کند.

بخونید:  انویدیا می تواند RTX 4070 را در کمتر از چهار هفته عرضه کند

متا چند نکته مثبت را در ایمیل گنجانده است، اگرچه بعید است که آنها مردم را آرام کنند: مالکان همچنان می توانند از هدست و برنامه های موجود استفاده کنند و شرکت تا سال 2024 به انتشار رفع اشکالات و وصله های امنیتی مهم ادامه خواهد داد.

نوشته مدتهاست که برای هدست قدیمی روی دیوار بوده است. BigBox VR زیرمجموعه متا اعلام کرد که در ماه جولای به پشتیبانی Quest 1 از بازی تیراندازی بتل رویال Population One پایان می‌دهد. متا همچنین می‌خواهد بر روی هدست‌های جدیدتر خود، از جمله Quest Pro سال گذشته با قیمت 1500 دلار، که برای توسعه‌دهندگان متمرکز بر متاورس طراحی شده بود، و Quest 3 آینده، تمرکز کند.منبع