متا در دور دوم کاهش “تجدید ساختار” 13 درصد دیگر از نیروی کار خود را اخراج کرد.

علاوه بر اخراج‌های جدید، متا حدود 5000 آگهی شغلی فعلی را حذف کرد و قصد دارد چندین پروژه بدون نام «اولویت پایین‌تر» را لغو کند. علاوه بر این، زاکربرگ اشاره کرد که این شرکت نرخ استخدام خود را کاهش خواهد داد، اما ناگفته نماند.

هر دو دور کاهش به دنبال دوره‌ای از استخدام‌های کنترل نشده در طول همه‌گیری بود، زمانی که استفاده از اپلیکیشن‌های اینستاگرام و فیسبوک افزایش یافت. از اول آوریل 2020 تا اخراج در نوامبر گذشته، متا نزدیک به 40000 کارمند جدید استخدام کرد و نیروی کار خود را بیش از 81 درصد افزایش داد.

متا می‌خواهد تا تابستان امسال تجزیه و تحلیل آزمایش کار هیبریدی اخیر خود را برای ارزیابی کارایی آن به پایان برساند و انتظار دارد تا پایان سال حرکت خود را به یک ماشین لاغرتر تکمیل کند. پس از تجدید ساختار، شرکت توقف استخدام و انتقال را لغو خواهد کرد.

مجموع کاهش تعداد کارکنان از نوامبر برابر با نیمی از کارکنانی است که در طول ولگردی و قانونی استخدام ناشی از بیماری همه گیر متا به دست آورده اند. با توجه به اینکه چشم انداز اقتصادی قبل از سال 2020 بسیار بهتر بود، اگر سلامت کلی اقتصاد بهبود نیابد، ممکن است “تجدید ساختار” بیشتری رخ دهد.منبع

روز سه شنبه، مارک زاکربرگ شخصاً از طریق صفحه فیس بوک خود دور دیگری از اخراج را اعلام کرد. متا از زمان حذف حدود 11000 موقعیت در نوامبر گذشته، در میانه تلاش های بازسازی بوده است. مدیرعامل می گوید که این بار شرکت به دنبال حذف 10000 کارمند دیگر است که حدود 13 درصد از نیروی کار آن است.

علیرغم کاهش، زاکربرگ همچنان روی برنامه های متاورس خود شرط بندی می کند. Quest 3 هنوز در مسیر عرضه در سال 2023 است. این شرکت همچنین چندین محصول AR و VR آینده را برنامه ریزی می کند، از جمله چندین مجموعه عینک AR که به طور آزمایشی بین سال های 2024 و 2028 عرضه می شود.

در این مرحله، من فکر می‌کنم که باید خود را برای این احتمال آماده کنیم که این واقعیت جدید اقتصادی برای سال‌های متمادی ادامه پیدا کند. نرخ‌های بهره بالاتر منجر به ضعیف‌تر شدن اقتصاد می‌شود، بی‌ثباتی ژئوپلیتیک بیشتر منجر به نوسانات بیشتر می‌شود و افزایش مقررات منجر به کاهش رشد می‌شود. و هزینه های نوآوری را افزایش داد. با توجه به این چشم انداز، برای اطمینان از موفقیت، باید کارآمدتر از کاهش تعداد کار قبلی خود کار کنیم.”

متا قصد دارد برش‌های فعلی را به سه مرحله تقسیم کند تا انتقالی نرم‌تر از اجازه دادن به همه به طور همزمان انجام دهد. از آنجایی که در حال کاهش است، نیاز کمتری به استخدام‌کنندگان فعال وجود دارد، بنابراین متا از فردا کار خود را با کاهش استخدام آغاز خواهد کرد. در ماه آوریل موقعیت های فناوری و در اواخر ماه می نقش های تجاری را حذف خواهد کرد.

به طور خلاصه: متا با ادامه تلاش‌های “تجدید ساختار” هزاران کارمند دیگر را اخراج می‌کند. در نوامبر گذشته، مارک زاکربرگ خود را به اخراج هزاران کارگر متهم کرد. این بار، این شرکت به دلیل «نرخ‌های بهره بالاتر»، «بی‌ثباتی ژئوپلیتیک» و «افزایش مقررات» تقریباً همین تعداد را حذف می‌کند.

مدیرعامل به طور غیرمستقیم این کاهش ها را بر عهده هیئت مدیره فدرال رزرو به دلیل افزایش نرخ بهره که منجر به یک اقتصاد “لاغرتر” می شود، عنوان کرد. او همچنین تغییر ساختار را به “بی ثباتی ژئوپلیتیکی” و افزایش مقررات نسبت داد و به طور غیرمجاز هشدار داد که ممکن است موارد بیشتری در راه باشد.

بر اساس یک پرونده 8-K در کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت انتظار دارد که این کاهش حدود 3 میلیارد دلار از کل هزینه های آن برای سال 2023، از جمله 3 تا 5 میلیارد دلار “مربوط به هزینه های تجمیع تسهیلات و اخراج و سایر هزینه های پرسنل را کاهش دهد.” “