متا فناوری تشخیص سن اسکن چهره را به دوستیابی فیس بوک می آوردمنبع

چه اتفاقی افتاده؟ هوش مصنوعی تخمین سنی که متا برای جلوگیری از پیوستن افراد زیر 13 سال به اینستاگرام استفاده می کند، در فیس بوک آزمایش می شود. نه خود پلتفرم، بلکه برنامه دوستیابی آن، که برای ثبت نام افراد حداقل 18 سال سن دارند.

دقت فناوری Yoti بسته به عواملی مانند محدوده سنی، رنگ پوست و جنسیت متفاوت است – زنان با پوست تیره‌تر کمترین دقت را دارند (+/- 3.47 سال). در حدس زدن افراد 18 ساله بزرگتر یا کمتر از 25 سال 99٪ دقیق است.

این فناوری برای اطمینان از اینکه افرادی که در فیس بوک Dating ثبت نام می کنند حداقل 18 سال سن دارند استفاده خواهد شد. کاربران دو گزینه دارند: آپلود فرم شناسایی یا سلفی ویدیویی.

متا می نویسد که هر شکلی از شناسه آپلود شده رمزگذاری شده و به صورت ایمن ذخیره می شود و در نمایه فیس بوک شما یا سایر افراد در برنامه قابل مشاهده نخواهد بود. زمانی که سن افراد تأیید شد، می توانند مدت زمان ذخیره شناسه او را مدیریت کنند.

گزینه سلفی ویدیویی شامل اشتراک فیس بوک یک تصویر ثابت از ویدیو با Yoti است. سپس این شرکت سن تخمینی را با فیس بوک به اشتراک می گذارد و عکس را حذف می کند. متا می نویسد که 81 درصد از کاربران اینستاگرام گزینه سلفی ویدیویی Yoti را هنگام تأیید سن خود انتخاب می کنند.

همانطور که در مورد اینستاگرام انجام داد، متا با یک شرکت شخص ثالث، Yoti، برای سیستم شناسایی سن همکاری می کند. برای تخمین سن افراد از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که بر روی «صدها هزار» تصویر آموزش داده شده است. اگر می‌خواهید احساس کنید جوان/پیر هستید، می‌توانید آن را به‌صورت ناشناس در اینجا امتحان کنید. هنگام تخمین سن این نویسنده بسیار دقیق بود.

بخونید:  وب سایت اظهارنامه مالیاتی eFile.com با اسکریپت های پخش کننده بدافزار هک شد

ویژگی تشخیص سن در حال حاضر فقط برای کاربران دوستیابی فیس بوک در ایالات متحده در دسترس است، اما این شرکت قصد دارد آن را در هر جایی که از برنامه استفاده می شود در سراسر جهان در دسترس قرار دهد. متا همچنین آن را به تجربیات بیشتری می‌آورد که افراد بالای 18 سال برای دسترسی به آن‌ها نیاز دارند.

به نظر می‌رسد فیس‌بوک از این فناوری فقط برای اطمینان از بالای 18 سال سن استفاده می‌کند، نه اینکه بزرگسالان را از تظاهر به جوان‌تر یا مسن‌تر از آنچه واقعاً هستند باز دارد.