مجرمان از رمز عبور کاربران آیفون جاسوسی می کنند و گوشی های آنها را می دزدند

همه جنایات به این شکل اتفاق نیفتاده است. برخی از قربانیان مورد ضرب و شتم فیزیکی قرار گرفتند و مجبور شدند تلفن و رمز عبور خود را تحویل دهند. همچنین مواردی وجود داشت که افراد مواد مخدر مصرف می کردند، صبح روز بعد بدون تلفن یا خاطره ای از شب قبل بیدار شدند.

(🧵6/7)

– جوانا استرن (@JoannaStern) 24 فوریه 2023

ما همچنین پیشنهاداتی برای اپل داریم، از جمله

به طور خلاصه: با وجود تمام راه‌های پیشرفته و پیچیده که سارقان می‌توانند به داده‌های حساس تلفن‌های ما دسترسی پیدا کنند، ساده‌ترین روش مؤثرترین است: کشف رمز عبور قربانی قبل از سرقت فیزیکی گوشی. تعدادی از این جنایات اخیراً با هدف اصلی کاربران آیفون انجام شده است که منجر به واکنش اپل شده است.

یکی از سخنگویان گفت: “ما با کاربرانی که این تجربه را داشته اند همدردی می کنیم و همه حملات به کاربران خود را، مهم نیست که چقدر نادر باشد، بسیار جدی می گیریم.” ما به ارتقای محافظت‌ها برای کمک به حفظ امنیت حساب‌های کاربری ادامه خواهیم داد.»

اپل به گزارش وال استریت ژورنال پاسخ داد و خاطرنشان کرد که “محققان امنیتی موافق هستند که آیفون امن ترین دستگاه تلفن همراه مصرف کننده است و ما هر روز به طور خستگی ناپذیر تلاش می کنیم تا از همه کاربران خود در برابر تهدیدات جدید و نوظهور محافظت کنیم.”

برای تغییر پسورد اپل آیدی، محافظت بیشتری به iOS اضافه کنید
«حفاظت با رمز عبور قوی‌تر را به زنجیره کلید iCloud اضافه کنید
گزینه‌های بازیابی حساب اضافی را اضافه کنید

چندین توصیه برای جلوگیری از قربانی شدن این جنایت وجود دارد: در صورت امکان از FaceID یا TouchID استفاده کنید، به رمز عبور الفبایی که رمزگشایی آن در هنگام وارد کردن سخت‌تر است بروید، و اگر مجبور به تایپ کد هستید، سعی کنید صفحه را پنهان کنید. با دست دیگرت

منبع

جوآنا استرن، خبرنگار وال استریت ژورنال، در مورد سیل دزدی های آیفون که منجر به قفل شدن حساب های قربانیان شده است، گزارش داد. همچنین مواردی از سرقت پول از طریق برنامه های نقدی، سرقت شناسه، استفاده از Apple Pay و موارد دیگر وجود داشته است.

قربانیان می‌گویند که آیفون‌هایشان هنگام معاشرت، معمولاً در کافه‌ها، به سرقت رفته است. با کار گروهی، مجرمان با اهداف دوست می شوند و از آنها می خواهند برنامه ای مانند اسنپ چت را در تلفن های خود باز کنند و سعی می کنند رمز عبور آنها را هنگام وارد کردن مشاهده کنند. گاهی اوقات، یکی دیگر از اعضای باند در حالی که کاربر روی صفحه ضربه می‌زند، رمز عبور را با احتیاط ویدیو می‌کند. هنگامی که آنها کد را دریافت کنند، آیفون به سرقت می رود و تمام محتویات آن قابل دسترسی است.

برخی از قربانیان گزارش دادند که برنامه‌های آن‌ها با استفاده از iCloud Keychain قابل دسترسی بوده است – یک نفر بیش از 10000 دلار از حساب‌های بانکی خود منتقل کرده است. سارقان همچنین می توانستند در صورت لزوم از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنند. حتی مواردی وجود داشت که کارت‌های اعتباری اپل به نام قربانیان باز می‌شد و هزاران دلار با پیدا کردن چهار رقم آخر شماره تامین اجتماعی صاحب تلفن در عکس‌ها جمع‌آوری می‌شد.