محدودیت های مصرف برق آتی می تواند فروش تلویزیون های 8K را در اتحادیه اروپا محدود کند

برعکس، می توان استدلال کرد که این واقعاً یک معامله بزرگ نیست. تلویزیون های 4K تقریباً یک دهه است که وجود دارند و در بین خرده فروشان و مصرف کنندگان به طور یکسان در همه جا حضور دارند. با این حال، محتوای 4K بسیار فراگیر است. محتوای زنده بسیار کمی – برای مثال رویدادهای ورزشی را در نظر بگیرید – احتمالاً به دلیل مشکلات پهنای باند یا هزینه های مرتبط با تجهیزات جدید دوربین، با کیفیت 4K پخش می شود.

نمایشگرهای 8K چهار برابر بیشتر از نمونه‌های مشابه 4K پیکسل دارند. علاوه بر این، این مدل‌ها به پردازش ویدیویی قدرتمندتری نیاز دارند، زیرا تقریباً همه منابع ویدیویی امروزی باید از وضوح اصلی خود به 8K ارتقاء داده شوند.

مطالب مرتبط: دستگاه های الکترونیکی فروخته شده در اتحادیه اروپا باید تا سال 2024 دارای پورت شارژ USB-C باشند.

خوشبختانه، هنوز زمان برای مداخله وجود دارد، زیرا یک بند اجازه می دهد تا مقررات را با توجه به پیشرفت تکنولوژی بازنگری کنیم. با این حال، پیش نویس بازنگری حداکثر تا 25 دسامبر 2022 انجام می شود و هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه توپ هنوز در حال چرخش است وجود ندارد.منبع

ممنوعیت فروش تلویزیون های 8K در اتحادیه اروپا می تواند عواقب زیادی داشته باشد. بدیهی است که سازندگان و تامین کنندگان تلویزیون بیشترین بار آن را متحمل خواهند شد. چیزی که ممکن است چندان واضح نباشد موارد کوچکتر است، مانند این واقعیت که سازندگان محتوا انگیزه ای برای تولید مواد با وضوح 8K برای مخاطبان در اتحادیه اروپا ندارند و مصرف کنندگان در منطقه ممکن است از همتایان خود در سایر نقاط جهان عقب بمانند. به‌علاوه، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر نوآوری کلی فناوری داشته باشد.

بخونید:  بدافزار مخفی که یک درب پشتی را به سرورهای وب ویندوز باز می کند کشف شد

انجمن 8K گفت که از یک رویکرد عقل سلیم برای اهداف مصرف برق پشتیبانی می کند که مبتنی بر ارزیابی های واقع بینانه از پیشرفت های فنی در این زمینه است.

سرویس‌های استریم با ارائه محتوای 4K بهتر می‌شوند، اما همانطور که امروز وجود دارد، بسیاری از مواردی که در تلویزیون 4K خود تماشا می‌کنید به صورت محلی با استفاده از سخت‌افزار داخل مجموعه ارتقا می‌یابند.

در مارس 2019، اتحادیه اروپا شاخص بهره وری انرژی (EEI) را برای نمایشگرهای الکترونیکی بر اساس سطح صفحه نمایش و مصرف انرژی تعریف کرد. طبق مقررات، نمایشگرهای 8K و دستگاه‌های مجهز به microLED که از 1 مارس 2023 به فروش می‌رسند باید همان EEI را با نمایشگرهای 4K داشته باشند.

سازندگان سخت در تلاش هستند تا از طریق استفاده از مواد کریستال مایع جدید، فناوری‌های پشتی و رانندگی بهتر و CPUهای کارآمدتر برای ارتقاء مقیاس، مصرف انرژی را در نمایشگرهای 8K مهار کنند. مشکل این است که آنها پشت توپ هشت هستند و به زمان بیشتری برای توسعه و اجرای تغییرات برای برآورده کردن دستورالعمل های اتحادیه اروپا نیاز دارند.

به طور خلاصه: زندگی در لبه های پیشرفته با قلمرو علاقه مندان به فناوری همراه است، اما مقررات جدید مصرف برق اتحادیه اروپا در افق می تواند به طور جدی مانع نوآوری در مورد نمایشگرهای نسل بعدی شود.

طبق گفته انجمن 8K، هیچ تلویزیون 8K فعلی وجود ندارد که بتواند این سطح از راندمان انرژی را برآورده کند، به این معنی که فروش مجموعه‌های 8K فعلی از ماه مارس در اتحادیه اروپا ممنوع خواهد شد.

بخونید:  AMD Radeon RX 7600 Review