محموله های مانیتورهای بازی برای اولین بار کاهش یافت

در مورد انواع پنل، VA 48 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. IPS با 43 درصد از محموله‌ها به‌طور جدی از آن‌ها پیروی می‌کند. پنل TN که زمانی غالب بود اکنون تنها 9 درصد از محموله ها را تشکیل می دهد. وانگ انتظار دارد VA تا پایان سال 2022 از سد 50 درصدی عبور کند و TN به چهار درصد کاهش یابد.

اعتبار تصویر: Xxss بازگشته است



منبع

آینده نگر: بازار مانیتورهای بازی طی چند سال گذشته شاهد افزایش قابل توجهی بوده است. ما شاهد ورود نمایشگرهای 4K با فرکانس 144 هرتز بوده‌ایم، نمایشگرهای OLED در قفسه‌ها قرار گرفته‌اند و حتی نمایشگرهای بازی در اندازه تلویزیون که اخیراً در دسترس بوده‌اند، افزایش یافته است. با وجود این رونق خلاقانه و تنوع زیاد محصولات برای بازار مصرف، از سال 2021 تاکنون 10 درصد کاهش در محموله ها وجود داشته است.

وانگ همچنین انتظار دارد که بازار مانیتورهای بازی از این کاهش جزئی در تعداد محموله‌ها بازگردد و 21.6 میلیون محموله در سال 2023 تخمین زده شود. وانگ معتقد است که این تا حدی به دلیل تلاش تولیدکنندگان است که روش‌های جدیدی را برای جذب مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه با ایجاد قیمت‌های جذاب‌تر و جذاب‌تر انجام می‌دهند. برگه های مشخصات برای مانیتورهای سطح ابتدایی آنها.

Trendforce معتقد است که این افت به دلیل تورم بالا در اروپا و ایالات متحده و همچنین تاخیر طولانی برای کارت‌های گرافیک جدید است که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان این باور را داشته باشند که دلیلی برای ارتقا مانیتورشان وجود ندارد.

وانگ در مورد انحنای پنل در رابطه با محموله ها صحبت می کند و خاطرنشان می کند که تقریباً 41 درصد از کل مانیتورهای بازی که در سال 2021 عرضه شده بودند منحنی بودند. وانگ تخمین می زند که این تعداد تا پایان سال 2022 به 44 درصد و به طور بالقوه در سال 2023 به 46 درصد افزایش می یابد. داده ها ممکن است به این معنی باشد که گروهی از افرادی که علیه نمایشگرهای منحنی قسم می خورند ممکن است به زودی یک اقلیت صوتی باشند، با فرض ادامه روندها.

بخونید:  Microsoft is testing a new Edge feature that captures screenshots of every site you visit

Anita Wang از Trendforce گزارشی در این مورد منتشر کرد که جزئیاتی مانند فروش انواع پنل و انحنای صفحه را نیز پوشش می دهد. در سال 2021، 22.8 میلیون محموله مانیتور گیمینگ در مقایسه با 20.5 میلیون واحد در سال 2022 ارسال شد.

Trendforce انتظار دارد که پنل‌های OLED تقریباً 0.4 درصد از سهم بازار را در زمان انتشار گزارش رسمی 2022 در سال آینده به خود اختصاص دهند و تخمین‌ها برای سال 2023 به دو درصد برسد.

نمایشگرهای OLED اخیراً وارد بازار مصرف شده‌اند و Alienware مانیتور AW3423DW خود را در اوایل سال 2022 عرضه می‌کند.