مدل جدید هوش مصنوعی انویدیا هندسه سه بعدی پیچیده ای را از کلیپ های ویدئویی دو بعدی می سازد

انویدیا از یک مدل هوش مصنوعی رونمایی کرده است که می‌تواند کلیپ‌های ویدئویی دوبعدی از اشیا و صحنه‌ها را برای بازتولید آن‌ها در سه بعدی دیجیتال بررسی کند. این فناوری که Neuralangelo نام دارد می تواند در توسعه بازی، دوقلوهای دیجیتال صنعتی و روباتیک مفید باشد.

در کامپیوتکس در تایپه، این شرکت خدماتی را به نمایش گذاشت که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کند تا به NPC‌های بازی ویدیویی آرایه‌ای جامع‌تر از گفت‌وگوها بدهد. همچنین می تواند به طور پویا به آنچه بازیکنان می گویند واکنش نشان دهد. انویدیا همچنین از پلتفرم ابررایانه‌ای DGX GH200 رونمایی کرد که تراشه‌های قدرتمندی را برای کمک به مشتریانی مانند مایکروسافت، گوگل، متا و سافت‌بانک با برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می‌دهد.

با وجود ناامیدی از پردازنده‌های گرافیکی مصرف‌کننده اخیر انویدیا، این شرکت شاهد رشد انفجاری سخت‌افزار سازمانی است. مدل های مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT که OpenAI بر روی هزاران کارت گرافیک انویدیا ساخته شده است، به رونق این بخش کمک کرده است و ارزش انویدیا را به بیش از 1 تریلیون دلار رسانده و آن را به اولین شرکت تولید تراشه تبدیل کرده است که به رتبه های اپل، آمازون و مایکروسافت می پیوندد. .منبع

این شرکت Neuralangelo و تقریباً 30 پروژه تحقیقاتی دیگر در مورد موضوعات مرتبط را در کنفرانس ونکوور در مورد بینایی کامپیوتری و تشخیص الگو (CVPR) در اواخر ژوئن به نمایش خواهد گذاشت. Neuralangelo یکی از چندین فناوری است که اخیراً از هوش مصنوعی Nvidia ارائه کرده است.

برخلاف مدل‌های قبلی، انویدیا ادعا می‌کند که Neuralangelo می‌تواند جزئیات جزئی مانند پانل‌های شیشه‌ای، سنگ مرمر صاف یا زونا سقف را با دقت بیشتری ثبت کند. کاغذ سفید این شرکت در مورد این روش، سطح بالاتری از دانه‌بندی Neuralangelo را در مقایسه با مدل‌های رقیب مانند NeuS و NeuralWarp هنگام بازتولید اشیاء کوچک یا ساختمان‌های بزرگ نشان می‌دهد.

بخونید:  شرکت هپتیک که با موفقیت از چندین غول فناوری شکایت کرد، به دنبال Valve است

فرض کنید یک طراح از یک گوشی هوشمند برای ضبط ویدیوی مختصری از یک کامیون از زوایای مختلف استفاده می کند. در این صورت، Neuralangelo می‌تواند بهترین فریم‌ها را برای ساختن طرح کلی سه‌بعدی خودرو قبل از بهینه‌سازی مدل دقیق‌تر انتخاب کند. سپس کاربر می تواند مدل را به یک برنامه CAD وارد کند. این ابزار می‌تواند با استفاده از ویدئوی پهپاد، کاری شبیه به کل ساختار یا فضای داخلی انجام دهد.

برای بزرگنمایی کلیک کنید

آینده نگر: همانطور که رونق مداوم هوش مصنوعی Nvidia را به باشگاه تریلیون دلاری در کنار بزرگترین شرکت های فناوری روی زمین سوق می دهد، همچنان به پرده برداری از ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری جدید برای استفاده از هوش مصنوعی ادامه می دهد. یکی از آنها می تواند به روش جدیدی برای تسهیل توسعه هنر سه بعدی برای اهداف سرگرمی و سازمانی تبدیل شود.