مدیرعامل از مارتین لوتر کینگ جونیور در ایمیلی که اخراج دسته جمعی را اعلام کرده است، نقل قول می کند

به همان اندازه که ایمیل بد است، باز هم بهتر از روشی است که ویشال گارگ، مدیر عامل شرکت وام مسکن Better.com، که 300 کارمند را طی یک تماس سه دقیقه‌ای زوم و درست قبل از تعطیلات اخراج کرد، بهتر است.

ایمیل با خوش‌بینانه و عجیب «سلام، دوتونی‌ها» شروع می‌شود، که احتمالاً بهترین راه برای شروع گفتن به کسی نیست که به زودی بیکار می‌شود. دیگر نکاتی که بعید می‌تواند ضربه از دست دادن شغل را قابل تحمل‌تر کند عبارتند از: اخراج‌ها (یا «تصفیه‌ها») که تا حدود یک ربع از پیام مورد توجه قرار نمی‌گیرد، درباره دستاوردهای شرکت به خود می‌بالد و به کارکنان یادآوری می‌کند که چقدر مهم هستند (یا بودند)، و صحبت در مورد اینکه چقدر هیجان انگیز است که این شرکت یک SVP جدید در عملیات میدانی دارد.

بعید است که کینگ انتظار داشته باشد که نقل قول او از یک جفت موعظه در سال 1958 در مورد برابری نژادی و اقتصادی روزی در نامه ای برای اعلام اخراج استفاده شود، با این حال ما اینجا هستیم.

هیچ راه آسانی برای اطلاع دادن به کارکنان که دیگر شغلی ندارند وجود ندارد، اما ایمیل اعلام اخراج از سوی جنیفر تجادا، مدیر عامل پیجر دیتی، گرمای زیادی را برای لحن آن و سایر عناصر ایجاد می‌کند.

PagerDuty، یک شرکت رایانش ابری متخصص در پلتفرم پاسخگویی به حوادث SaaS برای بخش‌های فناوری اطلاعات، به فهرست طویل‌آمیز شرکت‌های فناوری می‌پیوندد که در این دوران آشفتگی اقتصادی، کارکنان خود را اخراج می‌کنند. حدود 7 درصد از نیروی کار جهانی آن شغل خود را از دست می دهند که بیشتر آنها در ایالات متحده مستقر هستند.

نویسنده Gergely Orosz توییت کرد که به نظر می رسد این اعلامیه توسط یک هوش مصنوعی مولد به سبک سایر نامه های اعلامیه اخراج ایجاد شده است.

متشکرم، Insider

منبع

ایمیل بسیار طولانی است و به نظر می رسد که توسط یک هوش مصنوعی نوشته شده است که تمام عباراتی که مردم معمولا می گویند را گرفته است و آن را یک ایمیل طولانی قرار داده است.

ناشنواترین ایمیلی که تا به حال خوانده ام دیروز نوشته شده است و از طرف جنیفر تجادا، مدیر عامل پیجر دیتی می آید.

خودت ببین: pic.twitter.com/TX6ntwObjE

— Gergely Orosz (@GergelyRosz) 25 ژانویه 2023

اما نکته اصلی این کیک استفاده از نقل قول مارتین لوتر کینگ جونیور در پایان است که تجادا آن را با پرانتز ویرایش کرده است. «در چنین لحظاتی به یاد چیزی می افتم که مارتین لوتر کینگ گفته است، «اندازه نهایی یک [leader] جایی نیست [they] در لحظه های آسایش و راحتی بایستید، اما کجا [they] در مواقع چالش و مناقشه بایستید».