مدیر مجوز HDMI می گوید که مشخصات مبهم HDMI Alt Mode مرده است

درست مانند حالت Alt HDMI، DisplayPort Alt Mode برای استفاده از پورت USB-C و ترکیب کابلی برای اتصال نمایشگرها یا تلویزیون های سازگار با DisplayPort طراحی شده است. علاوه بر این، DisplayPort Alt Mode از نرخ تازه‌سازی بالاتر (4K در 60 هرتز، غیر فشرده)، رنگ‌های 24 بیتی و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند. DisplayPort Alt Mode حتی می‌تواند از سیگنال‌های HDMI 2.0 پشتیبانی کند و 2 سال قبل از HDMI Alt Mode (در سال 2014) به طور رسمی منتشر شد که به وضوح به پذیرش گسترده‌تر آن کمک کرد.

طبق گفته Notebookcheck که با نمایندگان HDMI Licensing Administrator (LA) در CES 2023 صحبت کرد، حالت Alt HDMI به آخرین استانداردهای سمعی و بصری به روز نخواهد شد. این فناوری هرگز توسط سازندگان کاربران نهایی پذیرفته نشد و اساساً در بدو ورود به دلیل روندهای جدید بازار و رقابت DisplayPort مرده بود.

همانطور که در صفحه رسمی استاندارد توضیح داده شد، حالت Alt HDMI به “دستگاه های منبع دارای HDMI” اجازه می دهد تا از اتصال USB-C برای ارائه سیگنال و ویژگی های HDMI از طریق یک کابل ساده تر بدون نیاز به پروتکل یا آداپتور اضافی استفاده کنند. به این ترتیب، “کانکتور فرم کوچک، برگشت پذیر و چند منظوره USB Type-C” می تواند با “رابط نمایشگر پیشرو” (به عنوان مثال HDMI) در تلفن های هوشمند، تبلت ها و رایانه های شخصی کار کند.

چرا مهم است: HDMI Alt Mode برای ایجاد یک پل کارآمد و انعطاف پذیر بین دو فناوری اتصال مختلف طراحی شده است. اما وعده‌های HDMI Alt Mode هرگز محقق نشدند و استاندارد بالقوه اکنون اساساً مرده است، همانطور که به طور رسمی توسط HDMI LA تأیید شده است.

بخونید:  داده های شخصی اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده پس از هک مراقبت های بهداشتی برای فروش ارائه شده است

HDMI LA در CES اعتراف کرد که آنها حتی هیچ سازنده واقعی را نمی شناسند که محصول سازگار با HDMI Alt Mode را تولید کند. همین امر در مورد انجمن پیاده‌سازان USB نیز صدق می‌کند، جایی که افراد «آشنا با فرآیند صدور گواهینامه» نمی‌دانند آیا آداپتور HDMI Alt Mode برای خرید موجود است یا خیر. پس خداحافظ HDMI Alt Mode. ما به سختی شما را می شناختیممنبع

و سازندگان به وضوح تصمیم گرفتند از پشتیبانی از HDMI Alt Mode به طور کامل اجتناب کنند. HDMI LA، که قراردادهای مجوز برای استفاده تجاری از جدیدترین مشخصات HDMI را مدیریت می کند، گفت که این فناوری به سادگی در بازار مدرن جایی ندارد. HDMI LA گفت، شرکت هایی مانند اپل دوباره شروع به اضافه کردن پورت های HDMI به محصولات خود کرده اند و حالت Alt HDMI در مقایسه با DisplayPort Alt Mode هیچ مزیت واقعی ندارد.

آخرین نسخه استاندارد حالت Alt HDMI از طیف کاملی از ویژگی های HDMI 1.4b، از جمله وضوح تا 4K، صدای فراگیر، کانال بازگشت صدا، 3D (4K و HD)، کانال اترنت HDMI، کنترل الکترونیکی مصرفی، رنگ عمیق، پشتیبانی می کند. و فناوری HDCP DRM (1.4 و 2.2). مشخصات می‌گوید: «این به سازنده‌ها بستگی دارد که انتخاب کنند از کدام ویژگی HDMI در محصولات خود با USB Type-C پشتیبانی می‌کنند.»