مراقب SSD های جعلی Samsung 980 Pro باشید که قیمت آن ها خیلی خوب است که واقعی نباشد


به طور خلاصه: همانطور که گفته می شود، “اگر آنقدر خوب است که درست باشد، احتمالاً همینطور است.” اخیراً یک شکارچی معامله‌کننده که در تالارهای گفتمان Baidu Tieba پست کرده است، این درس را به سختی آموخته است. همانطور که Tom’s Hardware می گوید، کاربر یک SSD ظاهراً 2 ترابایتی Samsung 980 Pro را با قیمتی معادل 127.77 دلار انتخاب کرد. قیمت پایین باید اولین علامت هشدار دهنده بود که نشان می داد مشکلی وجود ندارد، اما طبق گزارش، کاربر برای مدتی از بازی سخت افزاری رایانه شخصی خارج شده بود و نسبت به فناوری و قیمت فعلی سرعت کافی نداشت.

برای مرجع، 2 ترابایت 980 پرو سامسونگ در حال حاضر با قیمت 159.99 دلار در آمازون قبل از تخفیف فوری 10 دلاری، قیمت گذاری شده است.

به گفته خریدار، درایو در بسته‌بندی رسمی سامسونگ وارد شد و دارای برچسب‌هایی با ظاهر قانونی بود که کنترلر و NAND را می‌پوشاند، مانند آنچه در بازار واقعی پیدا می‌کنید. حتی سیستم عامل مناسبی داشت که ظاهرا به اندازه کافی خوب بود تا نرم افزار Magician سامسونگ را فریب دهد.

اما برچسب را جدا کنید و جعلی ظاهر می شود. درایو مورد بحث به کنترلر Maxio MAP1602A PCIe 4.0 SSD مجهز است و به جای کنترلر داخلی سامسونگ و NAND از TLC 3D NAND 128 لایه YMTC (X2-9060) استفاده می کند.

تفاوت ها بلافاصله در بنچمارک ها نیز مشهود است. در حالی که درایو سامسونگ تا 7000 مگابایت بر ثانیه در سمت خواندن متوالی و تا 5100 مگابایت بر ثانیه با نوشتن متوالی رتبه بندی شده است، درایو کاذب با سرعتی در حدود 4800 مگابایت بر ثانیه و خواندن و نوشتن 4450 مگابایت بر ثانیه بسیار کوتاه است. به ترتیب در CrystalDiskMark و 4200 مگابایت بر ثانیه / 3959 مگابایت بر ثانیه خواندن / نوشتن در AS SSD.

بخونید:  گوگل برنامه پاداش باگ را برای برنامه های اندرویدی خود مانند کروم، جی میل و ویجت جستجو نشان می دهد

این هم یک داستان هشدار دهنده دیگر در مورد خطرات خرید سخت افزار از فروشندگان نابهنجار است، اما حتی اگر آن را ایمن بازی کنید، تضمینی برای به دست آوردن چیزی که برای آن چانه زده اید نیستید.

سال گذشته، یک فروشنده شخص ثالث والمارت مشخص شد که SSD های خارجی جعلی 30 ترابایتی را به قیمت حدود 18 دلار می فروشد (دوباره، خیلی خوب است که درست باشد). آمازون همچنین به دلیل امتناع از بازپرداخت وجه خریدار که ظاهراً کارت گرافیک جعلی دریافت کرده بود، خبرساز شد. تنها پس از اینکه این داستان تبلیغات گسترده ای به دست آورد، آمازون مبلغ خرید را بازپرداخت کرد.

اعتبار تصویر: بایدو تیبامنبع