مردم فریب می‌خورند و فکر می‌کنند ویدیوهای فیفا 23 پخش‌های واقعی جام جهانی هستند


WTF؟! این روزها بازی های ورزشی چقدر واقعی هستند؟ به اندازه کافی خوب است که مردم را فریب دهد تا فکر کنند در حال تماشای چیز واقعی هستند نه یک نمایش دیجیتال؟ در برخی موارد، بله، ظاهرا. چندین کانال یوتیوب مسابقات فیفا 23 را پخش می‌کنند در حالی که ادعا می‌کنند بازی‌های واقعی هستند که به‌طور غیرقانونی از جام جهانی فوتبال پخش شده‌اند.

سایت خبری ویتنامی VNExpress (از طریق PC Gamer) اشاره می‌کند که یکی از خوانندگان فریب خورده و فکر می‌کند ویدیوی پخش‌شده از بازی EA یک جریان با کیفیت پایین از یک مسابقه جام جهانی است. آنها با جستجوی آلمان در مقابل ژاپن در گوگل کانال را پیدا کردند.

آنها گفتند: “تا زمانی که نظرات را در پخش زنده خواندم و چهره بازیکن را از نزدیک تماشا کردم، فهمیدم که این تصویر در بازی FIFA 23 است که جام جهانی را شبیه سازی می کند.”

پست کردن ویدیوهای گرفته شده از بازی جدید PES eFootball و FIFA 23 برای تکرار بازی‌های واقعی جام جهانی محبوب به نظر می‌رسد—بعضی‌ها با درج علامت نقطه قرمز «زنده» YouTube در کنار توضیحاتشان به این توهم می‌افزایند. یک کانال ویتنامی به نام Minute90Kplus تعداد زیادی از آنها را دارد که برخی از ویدیوها بیش از 200000 بازدیدکننده داشته اند، اگرچه به نظر می رسد اکثر بینندگان به محض اینکه متوجه شوند در حال تماشای یک بازی ویدیویی هستند و نه یک مسابقه واقعی، آن ها را ترک می کنند.

پخش کردن فیلم بازی به عنوان اتفاق واقعی اغلب. سازندگان سیم‌کارت رزمی Arma 3 اخیراً مجبور شدند از بازیکنان بخواهند که از ساخت و ارسال کلیپ‌هایی که ادعا می‌کنند مربوط به جنگ‌های واقعی هستند، خودداری کنند. فریب دادن فردی با عنوان ورزشی سخت تر است، اما اگر کیفیت را به 240p کاهش دهید و زمانی که دوربین در زاویه بالایی قرار دارد، به طور قابل قبولی واقعی به نظر می رسد. وقتی تصویر به بازیکنان نزدیک می شود که برای انسان ها بسیار شبیه مانکن و چشم مرده به نظر می رسند، کل توهم از بین می رود.

این فقط کانال های ویتنامی نیستند که این ترفند را انجام می دهند. کانال انگلیسی Football Live 1.25 میلیون نفر در ویدیوهای تماشای مسابقات جعلی مشترک آن هستند. همچنین به نظر می‌رسد که هر 5 ثانیه یک تبلیغ نشان می‌دهند و اغلب پیوندهایی به استریم‌های زنده ورزشی (غیر دیجیتالی) و سایت‌های شرط‌بندی دارند.

این ویدیوها احتمالاً خط‌مشی‌های YouTube را در مورد عناوین و توضیحات گمراه‌کننده نقض می‌کنند، اما برخی هنوز در جستجوهای Google برای رویدادهای ورزشی پخش‌شده رایگان نشان داده می‌شوند.منبع