مرکز داده از گرمای اتلاف خود برای گرم کردن استخر عمومی استفاده می کند و 24000 دلار در سال صرفه جویی می کند

این سیستم که بی‌بی‌سی آن را اندازه ماشین لباسشویی توصیف می‌کند، در استخر Exmouth Leisure Center قرار دارد و دارای 12 کارت چهار CPU است. این برای آموزش هوش مصنوعی و بارهای کاری یادگیری ماشین استفاده می شود، اگرچه مارک بیورنسگارد، مدیر عامل Deep Green می گوید که می تواند در آینده برای خدمات ابری و ارائه ویدیو استفاده شود.

دیپ گرین برای تمام برقی که مرکز داده‌اش استفاده می‌کند و هزینه‌های راه‌اندازی به مرکز تفریحی Exmouth پرداخت می‌کند.

استخر 82 فوتی و استخر کودکان در مرکز به حدود 222000 کیلووات ساعت در سال برای گرم کردن نیاز دارند. کامپیوترهای دیپ گرین در روغن معدنی غوطه ور هستند که گرما را از سرورها خارج می کند. سپس روغن داغ به یک تبادل حرارتی پمپ می شود که استخر را گرم می کند. دیپ گرین می گوید که حدود 96 درصد از انرژی مصرف شده توسط رایانه هایش را انتقال می دهد و مصرف گرمای گاز استخر را تا 62 درصد کاهش می دهد. این به معنای صرفه جویی در حدود 24000 دلار در سال و کاهش انتشار کربن 25.8 تن در سال است.

مت کرگس CTO Deep Green گفت: “انتقال حرارت مورد انتظار ما از کیت 139284 کیلووات ساعت در سال است که معادل 62 درصد از گرمای مورد نیاز استخر است.” وی افزود که افزودن سرورهای اضافی می تواند این میزان را به 70 یا 80 درصد از نیاز گرمایشی استخر افزایش دهد.

به طور خلاصه: گرمای تولید شده از یک مرکز داده با گرم کردن یک استخر عمومی به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد و به صرفه جویی هزاران دلار در سال و در عین حال کاهش انتشار کربن کمک می کند. سیستم دیپ گرین مستقر در بریتانیا گرمای کافی برای حفظ دمای استخر در حدود 86 درجه فارنهایت در 60 درصد مواقع فراهم می کند.

بخونید:  مایکروسافت 365 Basic را معرفی کرد، یک طرح اشتراک جدید 1.99 دلاری در ماه با 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی و سایر ویژگی ها

همانطور که توسط Datacenter Dynamics گزارش شده است، سیستم 28 کیلوواتی دیپ گرین استارتاپ بریتانیایی یک خوشه محاسباتی با کارایی بالا (HPC) را برای مشتریان ابری اجرا می کند که به دنبال استفاده از منابع محاسباتی آن هستند.

شان دی، که مرکز اوقات فراغت را اداره می‌کند، گفت: “این مشارکت واقعاً به ما کمک کرد تا هزینه‌های نجومی در 12 ماه گذشته را کاهش دهیم – قیمت انرژی و قیمت گاز ما بالا رفته است.”

مشارکت دیپ گرین در زمانی انجام می شود که قیمت انرژی در بریتانیا در حال افزایش است که نتیجه جنگ روسیه و اوکراین است.

قبلاً درباره مراکز داده شنیده ایم که از گرما به روش های جدید استفاده می کنند. یکی از غیرمعمول‌ترین موارد، یک سرمایه‌گذاری تجاری در هوکایدو، ژاپن بود که قصد داشت صدها هزار مارماهی را در آب گرم شده از گرمای اتلاف مرکز داده‌اش پرورش دهد.منبع