مشتریان ابری بیش از حد برای منابعی که هرگز استفاده نمی کنند خرج می کنند


چرا مهم است: Cloud همیشه به عنوان راه حلی برای صرفه جویی در پول از طریق سخت افزار داخلی و برنامه های نرم افزاری سنتی به فروش می رسد. گزارش اخیر خلاف این را می گوید و نشان می دهد که چگونه پلتفرم های ابری می توانند پول را هدر دهند اگر مشتریان ندانند چگونه منابع را به طور موثر مدیریت کنند، که معمولاً نمی دانند.

طبق گزارش Cast AI، تامین بیش از حد، بلای استفاده موثر از ابر برای برنامه‌های کانتینری است. مخارج ابری از مخارج سنتی فناوری اطلاعات پیشی می‌گیرد، با این حال بسیاری از این پول برای منابع محاسباتی استفاده نشده تلف می‌شود، زیرا به آنها نیازی نیست.

Cast AI داده‌های هزاران خوشه‌ای را که برنامه‌ها و سرویس‌های مبتنی بر ابر را اجرا می‌کنند، تجزیه و تحلیل کرد. این شرکت دریافت که به طور متوسط، 37 درصد از منابع CPU که برای برنامه‌های کاربردی ابری تدارک دیده شده است، هرگز استفاده نمی‌شوند. با حذف منابع غیرضروری و انتخاب موثر مقادیر ماشین های مجازی، شرکت ها می توانند تا 46 درصد از هزینه های جاری خود را پس انداز کنند.

Cast AI راه حل هایی را برای بهینه سازی تامین منابع برای ظروف Kubernetes می فروشد، بنابراین این شرکت به وضوح خدمات خود را در اینجا تبلیغ می کند. اگر حجم کار برای نمونه های لحظه ای باشد، پس انداز می تواند به طور متوسط ​​به 60 درصد از هزینه های جاری برسد.

نمونه‌های نقطه‌ای، نمونه‌های مجازی هستند که از ظرفیت مازاد استفاده‌شده در حال حاضر توسط ارائه‌دهنده ابر استفاده می‌کنند. آنها معمولاً با هزینه کمتری نسبت به قیمت نمونه استاندارد بر حسب تقاضا در دسترس هستند. Cast AI می‌گوید که مشکل بیش از حد هزینه در هر سه پلتفرم ابری برجسته، Amazon AWS، Google Cloud Platform و Microsoft Azure مشابه است، با تنوع احتمالی 5 درصد در ارائه‌دهندگان.

اندازه برنامه نیز عاملی نیست زیرا فقط یک تغییر جزئی (به اضافه یا منفی 5 درصد) بین برنامه های کاربردی کمتر (که به معنای هزینه حداقل 1000 دلار در ماه است، توجه داشته باشید) و برنامه های بزرگتر (هزینه 100،000 دلار در ماه) وجود دارد. بنابراین به نظر می رسد که “مشکل حقوقی” جهانی است. Cast AI نتیجه می گیرد که ارتباط نزدیکی با نحوه مدیریت برنامه های کاربردی ابری دارد.

علاوه بر هدر دادن پول زیادی که شرکت می تواند برای چیز دیگری استفاده کند، تامین بیش از حد نیز به طور قابل توجهی بر محیط زیست تأثیر می گذارد زیرا مصرف انرژی بدون دلیل همچنان در حال رشد است. Cast AI برنامه‌های تجزیه و تحلیل رایگان را ارائه می‌کند تا به سازمان‌ها بفهماند که چقدر برای نمونه‌های مجازی که نیازی ندارند هزینه می‌کنند. در ازای پرداخت هزینه، کسب‌وکارها می‌توانند از Cast AI بخواهند تا بر اساس این اطلاعات اقدامی انجام دهد تا تأمین منابع ابری خود را به بهترین نحو با حجم کاری که دارند مطابقت دهد.منبع