مطالعه نشان می دهد که کارگران از راه دور بیشتر مشغول می شوند، نه کمتر


تصویر بزرگ: واکنش شدید علیه ظهور کار از راه دور احتمالاً اجتناب ناپذیر بود. برخی از طرفداران بازگشت به دفاتر ادعا می کنند که کارمندان از راه دور به مرور زمان کمتر مشغول می شوند، اما یک مطالعه اخیر خلاف این را نشان می دهد. همچنین برخی از نکات ممکن را در مورد بهبود کار از راه دور ارائه می دهد.

تجزیه و تحلیل اخیر از میلیون ها جلسه کنفرانس از راه دور نشان می دهد که کارگران از راه دور بر خلاف فرضیات قبلی، تعامل خود را با همکاران بین سال های 2020 تا 2022 افزایش دادند. نتایج دارای محدودیت‌هایی هستند اما نشان می‌دهند که تعاملات کار از خانه در طول زمان بدون کاهش فراوانی تغییر کرده است.

شرکت تجزیه و تحلیل از راه دور و همکاری Vyopta جلسات از راه دور را طی شش هفته از آوریل تا اواسط مه در سال‌های 2020، 2021 و 2022 مقایسه کرد. این شرکت متادیتا را از کنفرانس‌های Zoom، Microsoft Teams و Webex از 10 شرکت بزرگ جهانی جمع‌آوری کرد. تجزیه و تحلیل نشان داد که در طول این سه سال، شرکت‌ها عموماً به برگزاری جلسات کوتاه‌تر با تعداد کمتری از کارکنان روی آوردند.

از سال 2020 تا 2022، شرکت های مشاهده شده تعداد کنفرانس های تلفنی را 60 درصد افزایش دادند، از میانگین پنج به هشت جلسه هفتگی برای هر کارمند. با این حال، این جلسات 25 درصد کوتاهتر شد، از میانگین 43 دقیقه به 33 دقیقه. علاوه بر این، تعداد شرکت کنندگان به نصف کاهش یافت، از 20 به 10. Vyopta این تغییرات را تا افزایش تجمعات خود به خودی یک به یک در طول دوره مشاهده شده بیان می کند.

ابرداده به Vyopta گفت که کدام جلسات بر اساس تقویم برنامه ریزی شده اند و از عملکردهایی مانند “Meet Now” تیم مایکروسافت استفاده می کنند. در سال 2020، 17 درصد از بحث های کارمندان یک به یک و 17 درصد به صورت بداهه بود. در سال 2022، 42 درصد یک به یک و 66 درصد خود به خود بودند. Vyopta حدس می‌زند که این جلسات می‌تواند تعاملات حضوری مکرر اما مختصر در دفاتر را تکرار کند.

این مطالعه همچنین نشان داد که کارمندانی که در نهایت شرکت ها را ترک کردند کمتر درگیر جلسات از راه دور بودند. آنها 67 درصد کمتر در تعاملات خود به خودی یک به یک، 22 درصد کمتر در جلسات برنامه ریزی شده یک به یک و 20 درصد کمتر در گردهمایی های گروهی شرکت کردند.

داده‌ها نشان می‌دهد که مشارکت از راه دور برای حفظ کارکنان برای شرکت‌هایی که بسیاری از کارکنان از راه دور دارند، حیاتی است. Vyopta پیشنهاد می‌کند که شرکت‌ها باید سعی کنند تعاملات خود را با کارگرانی که به نظر می‌رسد در حال دور شدن هستند، تقویت کنند، در حالت ایده‌آل از طریق مکالمات باز در مورد اینکه چرا آنها را ترک می‌کنند.

محدودیت اصلی تحلیل Vyopta این است که فقط تعاملات از راه دور را می بیند. بنابراین، برای مقایسه منصفانه نمی تواند دلیل بازگشت به دفتر یا ظهور کار ترکیبی باشد. این مطالعه همچنین نمی‌تواند ثابت کند یا رد کند که چه تعداد از کارگران دورکار تظاهر به نامزدی کرده‌اند تا مشغول به نظر برسند.

این شرکت از داده های خود برای ارائه برخی پیشنهادات برای بهبود کنفرانس از راه دور استفاده کرد. Vyopta گفت شرکت‌هایی که کارمندان از راه دور دارند باید از همپوشانی برنامه‌های کارکنان اطمینان حاصل کنند، هرچند در حد منطقی، زیرا برخی از کارمندان ممکن است در مناطق زمانی متفاوتی باشند. آنها همچنین نباید کنفرانس ویدیویی را اجباری کنند، زیرا تعاملات فقط صوتی می تواند پیوندهای اجتماعی را بهبود بخشد و از “خستگی زوم” جلوگیری کند.منبع