معلول نیست، فقط تنبل: بزرگسالان جوان در چین با ویلچر برقی رفت و آمد می‌کنند تا از قوانین دوچرخه‌های الکترونیکی استفاده کنند.

یکی از راننده‌های ویلچر این راه‌حل را «انعطاف‌پذیر» توصیف کرد و گفت که می‌توان بدون نیاز به یافتن جای پارک، مستقیماً به مقصد برود. در واقع، می‌توان به سمت میز خود رانندگی کرد و حتی صندلی اداری خود را دور انداخت. برخی دیگر در مورد ایمنی در پیاده روها از جانب رانندگان بی تجربه ابراز نگرانی کرده اند.

طبق گزارشی از The Straits Times، مقررات اخیر دوچرخه های الکترونیکی سرعت عملکرد آنها را محدود کرده است و کاربران را ملزم می کند که دوچرخه خود را پیاده شده و از طریق گذرگاه های راه راه عبور دهند. ویلچرهای برقی مشمول چنین مقرراتی نیستند، و همچنین تحت قوانین متعارف وسایل نقلیه / ترافیک نیستند. این به این معنی است که شما در ترافیک روی ویلچر گیر نمی‌کنید و مجبور نیستید برای ثبت نام هزینه کنید.

کف دست: جوانان شهر گوانگژو در جنوب چین روزنه ای هوشمندانه برای دور زدن مقررات محلی دوچرخه های الکترونیکی پیدا کرده اند. به جای حمل و نقل دو چرخ، برخی از مسافران اکنون با ویلچر برقی به محل کار خود می رانند.

این نشریه به افزایش 60 درصدی فروش ویلچرهای برقی در این منطقه در نیمه اول سال 2023 اشاره کرد. این روزنامه افزود که محبوب ترین مدل ها حدود 420 دلار قیمت دارند.

اکثر دوچرخه‌های الکترونیکی سرعت بالاتری نسبت به ویلچرهای برقی دارند، اما اینکه می‌توانند از مناطق ممنوعه عبور کنند و مجبور نباشند برای عبور از خیابان از آن پرش کنند، حتی می‌توانند زمین بازی را نیز تجربه کنند. یک صندلی نیز راحت تر از دوچرخه خواهد بود، پس این وجود دارد.

بخونید:  Assassin's Creed Mirage Reviews, Pros and Cons

مطالب مرتبط: شرکت رایانه‌های شخصی ایسر به تازگی از یک دوچرخه الکترونیکی 35 پوندی مجهز به هوش مصنوعی رونمایی کرده است.

اسکوترهای برقی با واکنش های مشابهی در ایالات متحده و خارج از کشور مواجه شده اند. چندین شهر مقرراتی را در مورد اجاره اسکوتر به منظور رفع نگرانی های عابران پیاده اعمال کرده اند. سازنده اسکوتر Bird حتی مدل هایی را آزمایش کرد که آلارم به صدا در می آوردند و اگر کاربر در پیاده رو سوار شود، به طور خودکار متوقف می شد. ساکنان پاریس در اوایل سال جاری به ممنوعیت مطلق اجاره اسکوترهای الکترونیکی رای دادند.منبع

یکی از کاربران Weibo اعتراف کرد که به نظر راحت می رسد و “جوانان می دانند چگونه بازی کنند.” وکلای منطقه گفتند که این غیرقانونی نیست، اما مسائل اخلاقی مرتبط با استفاده از ویلچر برقی توسط جوانان سالم را برجسته کردند.