معیار DirectStorage پیشرفت‌های عظیمی در سرعت انتقال نشان می‌دهد

در GDC در ماه مارس، Square Enix ادعا کرد که DirectStorage به Forspoken اجازه می‌دهد صحنه‌ها و محیط‌های جدید را در کمتر از دو ثانیه در NVMe SSD در مقایسه با چند ثانیه در SATA SSD و تقریباً نیم دقیقه در HDD بارگذاری کند. مایکروسافت API جدید را برای استفاده در ویندوز 11 طراحی کرد. با توجه به پشته ذخیره سازی قدیمی آن، سیستم های ویندوز 10 فقط مزایای محدودی خواهند دید.منبع

با این حال، بارگذاری یک دسته آووکادو با بارگذاری یک محیط بازی سه بعدی یکسان نیست. علاقه مندان برای آزمایش عملکرد دنیای واقعی DirectStorage نیازی به صبر طولانی ندارند. این ویژگی در Forspoken اسکوئر انیکس که در 24 ژانویه عرضه می‌شود، عرضه خواهد شد.

این سایت نسخه ی نمایشی DirectStorage بارگیری آووکادوی مایکروسافت را که به صورت عمومی در دسترس است را روی یک SATA SSD، یک PCIe 3.0 NVMe SSD و یک PCIe 4.0 NVMe اجرا کرد. همچنین سرعت رفع فشرده سازی را بین سه پردازنده گرافیکی و یک پردازنده – AMD Radeon RX 7900 XT، Intel Arc A770، Nvidia GeForce RTX 4080 و 5.2GHz Intel i9-12900K مقایسه کرد.

آزمایش‌های سخت‌افزار PC Games نشان می‌دهد که DirectStorage API مایکروسافت می‌تواند به SSD‌های NVMe کمک کند تا دارایی‌ها را بسیار سریع‌تر از SATA SSD بارگیری کنند. آنها همچنین مزایای بسیار زیادی از فشرده سازی مبتنی بر GPU را نسبت به رفع فشرده سازی CPU ارائه می دهند.

این نسخه آزمایشی نتایج امیدوارکننده‌ای را برای سخت‌افزار خارج از آزمایشگاه‌های مایکروسافت نشان می‌دهد. علاوه بر این، آنها یک چرخش بزرگ را از آزمایش‌های 2020 نشان می‌دهند که نشان می‌دهد بازی‌های اخیر به طور کامل از مزایای پهنای باند NVMes نسبت به درایوهای SATA استفاده نمی‌کنند.

بخونید:  قیمت DRAM در سه ماهه اول سال 2023 20 درصد کاهش یافت و به کاهش خود ادامه خواهد داد

چرا مهم است: DirectStorage API مایکروسافت وعده می دهد که بارگذاری بسیار سریع رایانه های شخصی را مشابه آنچه که کاربران کنسول های سری ایکس باکس و پلی استیشن 5 برای دو سال تجربه کرده اند، به ارمغان می آورد. همانطور که اولین بازی پشتیبانی کننده DirectStorage آماده راه اندازی می شود، یک بنچمارک عملکرد واقعی را در سخت افزار خرده فروشی نشان می دهد.

نمودار زیر نرخ انتقال هر پیکربندی سخت افزاری را بر حسب گیگابایت بر ثانیه نشان می دهد و میانگین نتیجه از پنج آزمایش را نشان می دهد. SSD های NVMe چندین برابر سریعتر از SATA SSD در اینجا کار می کردند و PCIe 4.0 برتری جزئی نسبت به PCIe 3.0 داشت. احتمالاً عجیب‌تر از همه این است که A770 با وجود اینکه در رده وزنی پایین‌تری برای عملکرد بازی قرار دارد، عملکرد بهتری نسبت به RX 7900 XT و 4080 در رفع فشرده‌سازی GPU دارد.

اسکرین شات از نسخه ی نمایشی تفاوت بین فشرده سازی CPU و GPU را نشان می دهد. برخی نشان می‌دهند که چند گیگابایت دارایی بین یک و نیم ثانیه تا پنج ثانیه بارگذاری می‌شود، با استفاده از CPU بین 30 تا 100 درصد. برخی دیگر نشان می‌دهند که دارایی‌های مشابه در حدود نیم ثانیه با کمتر از پنج درصد استفاده از CPU بارگذاری می‌شوند، که نشان می‌دهد GPU کار را بر عهده گرفته است.