مقامات آمریکایی دریافتند که سیاست های اپل حقوق کارمندان را نقض می کند

اگر NLRB شکایتی ارائه کند، علاوه بر شکایتی است که آژانس فدرال قبلاً در اکتبر سال گذشته علیه اپل به دلیل ادعاهایی مبنی بر سرکوب تلاش‌های اتحادیه‌سازی توسط این شرکت مطرح کرده بود. ظاهراً این شرکت به کارگران گفته است که طبق دادخواستی که در ماه اکتبر ارائه شده است، فروشگاه‌های اتحادیه‌ای بهبود شرایط کاری مشابهی را دریافت نخواهند کرد که باعث منصرف شدن آنها از پیوستن به اتحادیه‌ها شد.منبع

قانون کار ایالات متحده از حقوق کارمندان برای برقراری ارتباط با یکدیگر و اقدام مشترک در مورد مسائل کاری محافظت می کند. اگر اپل ابتدا با کارمندان سابقی که شکایات را ارسال کرده اند، توافقی را انجام ندهد، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

اسکارلت ادعا کرد که غول فناوری کارمندان را از بحث در مورد حقوق، ساعات کاری و شرایط کاری منع کرده است. اسکارلت در همان سال کار خود در اپل را ترک کرد و ادعا کرد که پس از شروع یک بررسی دستمزد با او بدرفتاری شده است. بعداً، او شکایتی را به هیئت کارگری تسلیم کرد و اپل را متهم کرد که گفت‌وگوی کارکنان را بر سر حقوق محدود کرده است.

می خواهم بدانی که من در ناراحتی شما شریک هستم. این فرصت ها برای برقراری ارتباط به عنوان یک تیم واقعا مهم هستند. اما آنها فقط در صورتی کار می کنند که بتوانیم اعتماد کنیم که محتوا در اپل باقی می ماند. من می خواهم به شما اطمینان دهم که ما تمام تلاش خود را برای شناسایی افرادی که فاش کردند انجام می دهیم. همانطور که می دانید، ما افشای اطلاعات محرمانه را تحمل نمی کنیم، چه IP محصول باشد و چه جزئیات یک جلسه محرمانه. ما می دانیم که افشاگران تعداد کمی از افراد را تشکیل می دهند. ما همچنین می دانیم که افرادی که اطلاعات محرمانه را فاش می کنند به اینجا تعلق ندارند.” در ایمیل کوک آمده است.

دادستان های هیئت ملی روابط کار ایالات متحده تشخیص داده اند که اپل قوانین کار را بر اساس اظهارات نمایندگان شرکت ها و قوانین تحمیلی کارمندان نقض کرده است. NLRB روز دوشنبه اعلام کرد که دفاتر منطقه‌ای آن در چهار شکایت «شایستگی» پیدا کرده‌اند که ادعا می‌کردند سیاست‌های محل کار اپل «به طور منطقی تمایل به مداخله، محدود کردن یا اجبار کارمندان دارد،» که ممکن است سعی کنند با کارفرمای خود در مورد مسائل مربوط به محل کار مواجه شوند یا در مورد آنها صحبت کنند. رسانه ها یا سازمان های دولتی

یک سیب زمینی داغ: شواهد یافت شده توسط یک نهاد دولتی ایالات متحده نشان می دهد که سیاست های کارمندان اپل در تضاد با قوانین کار است. این تصمیم در پاسخ به شکایات کارگران سابق که ادعا می کردند اپل حقوق آنها را نقض کرده بود، گرفته شد.

این جنجال بر سر شکایاتی است که در سال 2021 توسط کارمندان سابق اپل، شر اسکارلت و اشلی جوویک ارائه شده بود، که ادعا می کردند سیاست های کاری شرکت کارمندان را از بحث در مورد حقوق و شرایط استخدام منع می کند. هر دو کارمند به ایمیلی از مدیر عامل تیم کوک اشاره کردند که در آن او متعهد شد که با هر کسی که معلوم شود اطلاعات محرمانه شرکت را افشا کرده است، برخورد جدی خواهد کرد.

“من امروز می نویسم زیرا از بسیاری از شما شنیده ام که از دیدن محتوای جلسه به خبرنگاران به طرز باورنکردنی ناامید شده اید. این پس از عرضه محصولی است که در آن بیشتر جزئیات اعلامیه های ما نیز به بیرون درز کرده است. مطبوعات.

یکی دیگر از کارمندان، Gjovik ادعا کرد که پس از ابراز نگرانی در مورد خطرات احتمالی سلامتی در محل کار، او مورد آزار و اذیت قرار گرفت، به او هشدار داده شد که در مورد آنها با کسی صحبت نکند، و در نهایت به عنوان تلافی از کار اخراج شد.

کوک در این ایمیل گفت که اپل افشای اطلاعات محرمانه، خواه IP محصول یا جزئیات یک جلسه محرمانه را تحمل نمی کند، و “کسانی که اطلاعات محرمانه را افشا می کنند به اینجا تعلق ندارند.”