مقامات سم بانکمن-فرید را به دلیل کلاهبرداری و پولشویی دستگیر کردند

نیویورک تایمز گزارش می دهد که دادستان ها تأیید کردند که آنها علیه SBF در کیفرخواست مهر و موم شده ای که قرار است بعداً امروز باز شود، اتهاماتی را مطرح کرده اند. یک منبع ناشناس می گوید این جرایم شامل کلاهبرداری با سیم، توطئه کلاهبرداری با سیم، کلاهبرداری اوراق بهادار، توطئه کلاهبرداری اوراق بهادار و پولشویی است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که اتهامات جداگانه مربوط به تخلفات اوراق بهادار را اواخر امروز رسماً اعلام خواهد کرد.

ارزش کل FTX مجازی یک شبه تبخیر شد. سرمایه گذاران عصبانی بودند و دولت ایالات متحده خواهان پاسخ بود. کنگره SBF را احضار کرد تا در مورد سقوط حاضر شود و شهادت دهد. شهادت او برای امروز، سه شنبه، 13 دسامبر برنامه ریزی شده بود. با این حال، روز دوشنبه، شخصی یک رشته پیام گروهی خصوصی را بین SBF، مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، بنیانگذار صرافی Kraken، جسی پاول، و مدیر ارشد فناوری Tether، پائولو آردوینو فاش کرد.

مقامات باهامیان گفتند: «دستگیری SBF به دنبال دریافت اطلاعیه رسمی از سوی ایالات متحده مبنی بر اینکه این کشور علیه SBF اتهامات جنایی ارائه کرده و احتمالاً درخواست استرداد وی را خواهد داشت، دریافت شد.

چه اتفاقی افتاده؟ سرمایه‌گذارانی که توسط صرافی FTX Sam Bankman-Fried نزد نظافتچی‌ها برده می‌شوند، احتمالاً از شنیدن این موضوع خوشحال خواهند شد که مردی که مسلماً مرتکب «اشتباهات» زیادی شد که به قیمت پول‌شان تمام شد، امروز به اتهام کلاهبرداری و پولشویی در بازداشت پلیس است. وی شب گذشته به درخواست مقامات آمریکایی در مقر خود در باهامیا دستگیر شد.

بخونید:  سونی با رکوردشکنی سال مالی 38.4 میلیون فروش PS5 را پشت سر گذاشت

SBF در مکالمه ای که از طریق برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده Signal انجام شد، گفت: «من در طول سال گذشته چندین اشتباه مرتکب شده ام اما این یکی از آنها نیست.

سقوط بانکمن-فرید پس از یک سری اتفاقات رخ می دهد که در عرض چند روز رخ داد. صرافی ارز دیجیتال این میلیاردر، FTX، به دلیل – همانطور که SBF گفته است – “تصمیمات بد” شروع به شکست کرد. او دیگر کسب‌وکارهای رمزنگاری را نجات داده بود و مقدار زیادی پول برای تبلیغ توکن FT خود (FTT) صرف کرده بود. کار به جایی رسید که FTX به کمک مالی نیاز داشت.

این منبع می گوید که SBF تنها مظنونی است که در کیفرخواست ذکر شده است. با این حال، توطئه جنایی، طبق تعریف، همیشه بیش از یک نفر را شامل می شود. بنابراین اگر اطلاعات خودی دقیق باشد، می‌توان انتظار دستگیری‌های بیشتری را داشت.

بایننس پیشنهاد خرید FTX را داد، اما قبل از اینکه معامله رسمی شود، کمیسیون تجارت فدرال تحقیقاتی را در مورد صرافی به دلیل سوءاستفاده احتمالی سپرده‌های سرمایه‌گذاران آغاز کرد. این خبر باعث وحشت سرمایه‌گذاران FTT شد که منجر به یک “فرار بانکی” شد که نشان داد کسری 8 میلیارد دلاری در وجوه FTT بدهی به سرمایه‌گذاران وجود دارد.

به گزارش تایمز، ژائو همچنین او را به تلاش برای “depeg” کردن Tether و انجام معاملات بی‌معنای ارزهای دیجیتال در پی انفجار FTX که تهدیدی برای فروپاشی کل صنعت کریپتو بود، متهم کرد.

خبرسازترین بخش گفتگو شامل بحث شدید بین SBF و Changpeng Zhao (معروف به CZ) بود که رئیس Binance بنیانگذار FTX را به دستکاری در بازار متهم کرد. Bankman-Fried صریح این ادعا را رد کرد.

بخونید:  ماموریت AIM ناسا پس از نزدیک به 16 سال به پایان می رسد

سام بنکمن-فرید قرار بود امروز در مقابل کنگره شهادت دهد، اما او این قرار را نخواهد گذاشت. پلیس باهاما این غول سابق ارزهای دیجیتال را دوشنبه شب به درخواست مقامات آمریکایی دستگیر کرد. بنکمن-فرید همچنان در باهاما در بازداشت باقی خواهد ماند، زیرا او در انتظار استرداد به ایالات متحده است.

مشخص نیست که آیا افشای این بحث کاتالیزوری برای دستگیری بعدی SBF بوده است یا خیر، اما زمان درست است. کمیسیون SEC و دادستان می توانستند بانکمن-فرید را به عنوان یک خطر فراری ببینند و قبل از اینکه او بتواند به بخش هایی که استرداد مشکل ساز می شد، برود، حکم بازداشت را صادر کنند.منبع