مقایسه مصرف برق پخش کننده رسانه پخش جریانی

How-To Geek اخیراً از یک دوشاخه هوشمند برای اندازه گیری وات استفاده شده توسط پنج دستگاه پخش محبوب از جمله Roku Ultra، Chromecast Ultra و Chromecast با Google TV استفاده کرده است. برای Fire TV 4K و Apple TV 4K از منابع اینترنت استفاده کردند.

دستگاه تلویزیون روشن است بیکار
Apple TV 4K 3.03w – 5.58w 0.30 وات
Chromecast Ultra 1.5 وات – 2.0 وات 1.5 وات
FIre TV 4K ~ 4 وات ~ 1 وات
Chromecast با Google TV ~1.0w – 3.0w 1.0 وات
Roku Ultra ~ 3.0w – 4.5w 3.0 وات

اعتبار تصویر: گلن کارستنز-پیترزمنبع

حتی هنوز هم، یک جعبه استریم احتمالاً انرژی بسیار کمتری نسبت به یک ستاپ باکس کابلی سنتی مصرف می کند.

به طور خلاصه: پخش‌کننده‌های رسانه‌ای استریم مستقل از شرکت‌هایی مانند اپل، روکو، آمازون و گوگل در خانواده‌های سراسر جهان رایج شده‌اند. در واقع، اخیراً استریم برای اولین بار کابل را شکست و بیشترین سهم تماشای تلویزیون را تا به امروز به خود اختصاص داد. با وجود تعداد بیشتری از دستگاه‌های پخش جریانی که اکنون بیش از هر زمان دیگری در خدمت هستند، ممکن است به طور طبیعی مصرف انرژی آنها مورد تردید قرار گیرد. در هنگام استفاده یا در حالت بیکار نشستن چه مقدار آبمیوه مصرف می کنند و چقدر برای شما هزینه دارد؟

به خاطر داشته باشید که مسافت پیموده شده شما ممکن است بسته به نوع محتوایی که پخش می کنید متفاوت باشد. به عنوان مثال، پخش یک فیلم با کیفیت 4K HDR از نتفلیکس به قدرت بیشتری نسبت به تماشای یک جریان 720p در یوتیوب نیاز دارد.

بخونید:  Foxconn founder Terry Gou announces presidential bid, says China can't pressure him due to ties with Apple, Nvidia

Roku Ultra به دلیل مصرف انرژی بالا در حالت بیکار، گران ترین پخش کننده برای کار است. علیرغم استفاده از Roku Ultra در حین استفاده، Apple TV 4K کمترین مصرف انرژی در حالت بیکار را دارد و بنابراین ارزانترین کارکرد در طول سال با حدود 1.44 دلار است. هر کدام از دیگران سالیانه چند دلار به شما برمی‌گرداند تا آن را وصل کنید.

نتایج نشان می دهد که Roku Ultra و Apple TV 4K از نظر مصرف انرژی در هنگام فعال بودن قابل مقایسه هستند، اما Roku Ultra در حالت بیکار با 3.0 وات، تا حد زیادی بزرگترین مصرف کننده “قدرت خون آشام” است. تمام دستگاه های دیگر آزمایش شده در صورت عدم استفاده، 1.5 وات یا کمتر مصرف می کنند.

تعداد کمی از آنها می‌خواهند به هزینه 5 دلاری که Roku Ultra در طول سال به برق متصل است، توجه کنند، اما هزینه‌ها ممکن است برای پنی‌پینچرهایی که چندین دستگاه استریم را در خانه‌های خود دارند و در صورت استفاده بیشتر از آنها از آن‌ها استفاده کنند، افزایش می‌یابد. چهار ساعت در روز

برای الحاق یک رقم دلار به داده ها، تیم یک نرخ پایه برق 0.18 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) تعیین کرد و چهار ساعت استفاده فعال به همراه 20 ساعت زمان بیکاری در روز برای هر دستگاه را در نظر گرفت. این مقدار کمی بالاتر از میانگین ملی حدود 0.15 دلار به ازای هر کیلووات ساعت برای آگوست 2022 است، طبق Save on Energy، که همچنین نرخ برق را بر اساس ایالت برای کسانی که علاقه مند به تنظیم بیشتر اعداد هستند به اشتراک می گذارد. برآوردهای How-To Geek به شرح زیر است:

  • Apple TV 4K: حدود 1.44 دلار در سال
  • Chromecast Ultra: حدود 2.41 دلار در سال
  • Fire TV 4K: حدود 2.36 دلار در سال
  • Chromecast با Google TV: حدود 1.83 دلار در سال
  • Roku Ultra: حدود 4.87 دلار در سال
بخونید:  AMD Radeon RX 6900 XT اکنون با قیمت کمتر از 700 دلار در دسترس است