ممکن است اینتل پردازنده‌های دسکتاپ Meteor Lake را به نفع تازه‌سازی Raptor Lake لغو کرده باشد

شایعه ساز: شایعات در سال گذشته تصویری پرآشوب از توسعه نسل چهاردهمین پردازنده‌های Meteor Lake اینتل را ترسیم کرده‌اند. آخرین اطلاعات در مورد تلاش های اینتل برای انتقال از معماری فعلی CPU خود یک گام جلوتر می برد.

با این حال، افشاگر مورد اعتماد @OneRaichu این هفته گفت که ممکن است هرگز پردازنده های دسکتاپ Meteor Lake وجود نداشته باشد. پردازنده‌های نسل چهاردهم قرار است نشانگر گذار اینتل به معماری مبتنی بر کاشی باشند، که مشابه طراحی «تراشه‌ای» AMD برای پردازنده‌های اخیر خود است، اما ممکن است اینتل در میان این تغییر در حفظ عملکرد کلاس دسکتاپ با مشکل مواجه شود.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که پردازنده‌های نسل چهاردهم به سوکت جدیدی منتقل شوند. رایچو حدس و گمان می زند که ممکن است از سه نسل پردازنده مانند LGA 1700 پشتیبانی کند که از پردازنده های نسل یازدهم، دوازدهم و سیزدهم اینتل پشتیبانی می کند.

بخونید:  Logitech is crowdfunding a flexible show-and-tell webcam

منبع

جدیدترین شایعات در مورد پردازنده های نسل چهاردهم اینتل نشان می دهد که این شرکت نسخه های دسکتاپ Meteor Lake را لغو کرده است. ممکن است سری آینده در تقلا برای مطابقت با نرخ ساعت رپتور لیک، بسیار کمتر از آن باشد.