ممکن است خودروی اپل کاملاً خودران نباشد، اکنون قرار است در سال 2026 با قیمتی در حدود 100000 دلار عرضه شود.


به طور خلاصه: اگر به نظر می رسد که ما سال ها در مورد خودروی خودران الکتریکی اپل، با نام مستعار پروژه تایتان، می نویسیم، به این دلیل است که از سال 2015، در واقع (طراحی در سال 2014 شروع شد). تقریبا یک دهه زمان زیادی است، اما طبق گزارش های جدید، تاریخ عرضه این خودرو به سال 2026 موکول شده است و ممکن است خودران نباشد.

بلومبرگ می نویسد که اپل برنامه های خودران خود را برای خودروی الکتریکی آینده خود که به نظر می رسید کاملاً خودمختار و بدون فرمان یا پدال باشد، کاهش داده است. همچنین قرار بود این خودرو دارای صندلی های رو به داخل باشد.

اما ایجاد یک وسیله نقلیه با استقلال کامل سطح 5 همچنان مسائل فنی، قانونی و مقرراتی زیادی را به همراه دارد. به این ترتیب، توانایی های خودران ماشین اپل کاهش می یابد. EV دارای فرمان، پدال و صندلی‌های معمولی خواهد بود و قابلیت‌های کاملاً مستقل آن تنها در بزرگراه‌ها در دسترس خواهد بود. کاربران می‌توانند در این موارد بازی کنند یا ویدیو تماشا کنند، اما در خیابان‌های شهر یا در شرایط آب و هوایی نامساعد باید وظایف رانندگی را بر عهده بگیرند.

اپل امیدوار است این قابلیت های خودران را ابتدا در آمریکای شمالی راه اندازی کند، قبل از اینکه به مرور زمان به مکان های دیگر برسد. این شرکت همچنین در حال بررسی یک مرکز کنترل از راه دور برای کمک به رانندگان و کنترل خودرو از راه دور در مواقع اضطراری است. همچنین ممکن است سازنده آیفون بیمه خود را به خریداران ارائه دهد.

اپل قصد داشت اولین وسیله نقلیه خود را به قیمت 120000 دلار بفروشد، اما اکنون قصد دارد حدود 100000 دلار داشته باشد که آن را در مقابل تسلا مدل S قرار می دهد. این شرکت همچنان به دنبال شریکی برای این پروژه است: تنها گفتگوی جدی با فولکس واگن بود. سالها پیش

چند سالی می گذرد تا ماشین اپل را ببینیم. حتی طراحی تا سال آینده نهایی نمی‌شود، در حالی که لیست ویژگی‌های آن باید در سال 2024 ارائه شود. با برنامه‌ریزی آزمایش در سال 2025، می‌توانیم در طول سال 2026 با iCar یا هر چیزی که اپل آن را می‌نامد رانندگی کنیم. .منبع