منابع می گویند که مایکروسافت تاییدیه اتحادیه اروپا را در مورد خرید Activision دریافت خواهد کرد

تصویر بزرگ: خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بیش از یک سال است که به شدت مورد بررسی و انتقاد قرار گرفته است و با مقاومت قانونگذاران در سراسر ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا مواجه شده است. منابع نزدیک به کمیسیون اروپای اتحادیه اروپا اکنون نشان می دهند که این آژانس مایکروسافت را ملزم به فروش هیچ دارایی برای دریافت مجوز خرید نخواهد کرد. این تصمیم به مایکروسافت یک گام بسیار ضروری برای تکمیل خرید می دهد.

مایکروسافت در مورد قصد خود برای حفظ رقابت در بازار با ارائه راه‌حل‌هایی برای رفع نگرانی‌های نظارتی و همکاری با سایرین در بازار صحبت کرده است. یکی از سخنگویان مایکروسافت به رویترز گفت که “…تعهد این شرکت برای اعطای دسترسی طولانی مدت 100% برابر به سونی، استیم، انویدیا و سایرین، مزایای این قرارداد را برای گیمرها و توسعه دهندگان حفظ می کند و رقابت را در بازار افزایش می دهد.”

عبور از نگرانی های نظارتی EC تنها یک نبرد در جنگ چند جبهه ای مایکروسافت است. در دسامبر 2022، FTC شکایتی را علیه غول ردموند تنظیم کرد و به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت می‌تواند ویژگی‌های Activision را به نحوی که برای رقبا و مصرف‌کنندگانش مضر باشد، کاهش دهد. مایکروسافت همچنین با تحقیقات اداره رقابت و بازار بریتانیا (CMA) سروکار دارد که گفت این ادغام می‌تواند به نگرانی‌های رقابتی با شرکت‌های سخت‌افزار و نرم‌افزار رقیب منجر شود. مایکروسافت به طور علنی از تصمیم قبلی CMA عقب نشینی کرده است، در عوض ادعا می کند که CMA “بر اظهارات خود خدمت سونی” تکیه کرده است و شکایات را بدون “سطح مناسب بررسی انتقادی” پذیرفته است.

بخونید:  کاراته‌کا: بازی هنرهای رزمی 1984 در مستند تعاملی زنده می‌شودمنبع

مایکروسافت قبلاً اعلام کرده بود که زیر بار فشارها برای فروش فرنچایز طولانی مدت Call of Duty نمی رود. ماه گذشته، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، این موضوع را با تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا مطرح کرد و اظهار داشت: «…امکان‌پذیر یا واقع‌بینانه نیست که فکر کنیم یک بازی یا یک تکه را می‌توان از بقیه جدا کرد». اسمیت در ادامه به تسلط 20 ساله سونی به عنوان یک رهبر در بازار کنسول اشاره کرد و استدلال کرد که مسدود کردن ادغام مایکروسافت نتیجه معکوس خواهد داشت و تنها به تقویت کنترل سونی بر بازار اتحادیه اروپا کمک می کند.

اعضای کمیسیون اروپا (EC) به رویترز گفتند که آژانس نظارتی احتمالاً مایکروسافت را به واگذاری دارایی های خود برای تضمین خرید 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard ملزم نخواهد کرد. از زمان اعلام ادغام در ژانویه سال 2022، ادغام مورد مناقشه بسیار مورد توجه کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC)، سازمان رقابت و بازارهای بریتانیا (CMA) و اتحادیه اروپا بوده است.

بر اساس این گزارش، EC به مایکروسافت اجازه می دهد تا با ارائه معاملات مجوز به شرکت ها و پلتفرم های رقیب، بر هرگونه نگرانی نظارتی غلبه کند. این اقدام نگرانی‌های ضدانحصار مربوط به ادغام را کاهش می‌دهد، که در ابتدا باعث ترس از دسترسی محدود به عناوین موفق و متقابل پلتفرم مانند فرنچایز Call of Duty شد. قوانین ضد انحصار قوانینی هستند که توسط آژانس های تنظیم کننده بازار برای جلوگیری از انحصار یا تلاش برای انحصار توسط یک نهاد یا ارائه دهنده منفرد وضع و اجرا می شوند.

بخونید:  بایگانی اینترنت به لطف باغ‌های دیواری و سایت‌های پولی در تلاش برای حفظ وب است