مهندس بریتانیایی که یک هارد دیسک حاوی 7500 بیت کوین را دور انداخت، ایده جدیدی در مورد چگونگی بازیابی آن از محل دفن زباله دارد.

هاولز حتی آماده است تا مشوق های بیشتری ارائه دهد، مانند استفاده از بخشی از بودجه برای دادن 50 پوند (~ 61 دلار) به هر یک از 150000 ساکن نیوپورت در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات. با این حال، در حال حاضر تنها کاری که او می تواند انجام دهد این است که منتظر پاسخ رسمی باشد و امیدوار باشد که پاسخ مثبت باشد.

در سال 2013، زندگی جیمز هاولز زمانی تغییر کرد که او یک هارد دیسک را که ممکن است با ارزش ترین در جهان باشد، بیرون انداخت. قبل از انجام این کار، هاولز دو هارد دیسک 2.5 اینچی را در یک کشو ذخیره کرده بود که یکی از آنها را خلاص می کرد و دیگری که یک کیف پول دیجیتال با حدود 7500 بیت کوین روی آن بود. حتی با وجود کاهش قابل توجه بیت کوین از اوج ارزش خود یعنی نزدیک به 67000 دلار، این کیف پول هنوز معادل تقریباً 185 میلیون دلار توکن دیجیتال دارد.

پس از حفاری زباله، هاولز قصد دارد تا جایی که ممکن است زباله ها را تمیز و بازیافت کند، در حالی که بقیه دوباره دفن می شوند. تیم او حتی در حال بررسی امکان ساخت یک نیروگاه خورشیدی یا بادی در بالای محل دفن زباله است. ایده این است که تا حد امکان تأثیر کمتری بر محیط زیست داشته باشیم، اما اینکه آیا این در نهایت مقامات را متقاعد می کند که عملیات را سبز کنند یا خیر، باید دید.

هر دو طرح شامل تیمی از متخصصان در زمینه های مختلف مانند حفاری محل دفن زباله، مدیریت زباله و استخراج داده می شود. هاولز حتی از مشاوری که برای OnTrack کار می‌کرد کمک گرفت – شرکتی که با موفقیت 99 درصد از داده‌های جعبه سیاه شاتل فضایی کلمبیا را بازیابی کرد.

گفت، او هنوز تسلیم نشده است. هاولز امیدوار است مقامات محلی را متقاعد کند تا با پیشنهاد جدیدی که توسط یک صندوق تامینی حمایت می شود، به او اجازه دهند هارد دیسک ارزشمند را پیدا کند. یافتن چنین دستگاه کوچکی در بیش از 100000 تن زباله کار بزرگی خواهد بود، اما این مهندس معتقد است که استفاده از هوش مصنوعی و اتوماسیون می‌تواند به دسته‌بندی سریع‌تر زباله‌ها کمک کند.

اعتبار سرصفحه: Kanchanaraمنبع

هاولز دو نسخه از این طرح جدید دارد. اولین مورد شامل مرتب سازی تمام 100000 تن به مدت سه سال با استفاده از ترکیبی از مرتب‌کننده‌های انسان، سگ‌های رباتیک Spot از Boston Dynamics و یک تسمه نقاله ویژه با سیستم‌های مرتب‌سازی خودکار است – که هزینه همه آنها کمتر از 11 میلیون دلار نخواهد بود. نه تا دوازده ماه برای تکمیل. او همچنین یک نسخه کوچک شده از این عملیات را پیش بینی می کند که تنها 6 میلیون دلار هزینه دارد و تا 18 ماه طول می کشد.

در متن: برای سال‌ها، یک مهندس کامپیوتر بریتانیایی که اساسا کلید خزانه ارز دیجیتال خود را دور انداخته بود، تلاش می‌کرد تا دستگاهی را که روی آن ذخیره می‌شود از یک محل دفن زباله محلی بیرون بیاورد. امسال، او جسورانه‌ترین پروژه را ارائه کرد، اما احتمال تایید آن توسط مقامات بسیار کم است.

پس از پرتاب تصادفی درایو اشتباه در سطل زباله، مهندس کامپیوتر بریتانیایی از شورای شهر نیوپورت خواست تا به او اجازه دهد تا آن را در محل دفن زباله کند. با این حال، درخواست‌های او مکرراً رد شد، حتی زمانی که او پیشنهاد پرداخت یک چهارم از دارایی‌های ارز دیجیتال در آن کیف پول را به دولت محلی داد. به نظر می رسد “گنج یابی” او در تمام اشکال ارائه شده در نه سال گذشته برای محیط زیست خطرناک تلقی می شود.