مهندس یوتیوب یک تفنگ پرتاب کننده چاقو با دقت دیوانه کننده ای می سازد

در متن: پرتاب چاقو و چسباندن آن به هدف، آنقدرها هم که هالیوود به نظر می رسد آسان نیست. Navy Seal Casey Ryback با بازی استیون سیگال در فیلم Under Siege، متخصص فرود کردن تیغه در جایی است که مهم است. اما انجام این کار در زندگی واقعی به ریاضیات ذهنی زیادی نیاز دارد، همانطور که این یوتیوبر با آخرین پروژه خود – تفنگ پرتاب چاقو – اشاره می کند.

همه چیز نسبتاً ساده به نظر می رسد، اما محاسبات و موانع مکانیکی زیادی برای غلبه بر آن وجود داشت. در حالی که کوئینت بیشتر ریاضیات را روی کاغذ انجام می داد، پسر نوجوانش همه الگوریتم های کامپیوتری را برنامه ریزی کرد. همچنین مقدار زیادی ماشینکاری طول کشید. به غیر از موتورها و سرووها، Quint سفارشی تمام قطعات فولادی از جمله چاقوها را ماشینکاری کرد و قطعات پلاستیکی لازم را به صورت سه بعدی چاپ کرد.

کوینت در ساخت ماشین خود سه هدف داشت. ابتدا باید بتواند 10 چاقو را از فواصل مختلف به طور متوالی بچسباند. دوم، باید متحرک باشد، بنابراین سیم وصل نباشد. در نهایت، از آنجایی که باید به اندازه کافی قابل حمل برای حمل آن باشد، باید سبک باشد. او با 20 پوند یا کمتر تیراندازی می کرد اما در نهایت بیش از 30 سال داشت.

اگر به خلاصه داستان عامیانه علاقه دارید، ویدیوی کوینت را در سرصفحه اصلی تماشا کنید. برای کسانی که ذهن فنی بیشتری دارند، ویدیوی مهندسی دقیق‌تری را در بالا قرار داده‌ایم. با این حال، به همان اندازه که جالب است، لطفاً این کار را در خانه امتحان نکنید.

Found یک ویژگی TechSpot است که در آن ما چیزهای هوشمندانه، خنده دار یا جالب دیگری را از سراسر وب به اشتراک می گذاریم.منبع

یوتیوبر Quint مهندسی است که پروژه های دیوانه وار متعددی را در کانال خود Quint BUILDs انجام داده است – BUILD مخفف عبارت “Better Understanding Involves Learning and Doing” است. آخرین مورد او یک دستگاه پرتاب چاقو است (در بالا). تا حدی از مهارت رایبک در Under Sige الهام گرفته شد و تا حدودی به دلیل تمایل کوینت به کشف مکانیزم همه آن بود.

از نقطه نظر مهندسی، این چیز بسیار ساده است. از یک نشانگر لیزری برای هدف گیری استفاده می کند در حالی که سنسور LiDAR فاصله الگوریتم های کامپیوتر را اندازه می گیرد. نشانگر لیزری حتی برای جبران فواصل مختلف تنظیم می شود. آنقدر دقیق است که تا زمانی که هدف شما با لیزر در نیمه راه است، می توانید چاقو را دقیقاً در همان نقطه پرتاب قبلی بچسبانید. با یک مجله تیغه 10+، کوینت مجبور بود برای اطمینان از یک چوب، از تیرهای شلیک شده قبلی دور شود. می توان گفت هدف او میزبانی یک مهمانی معمولی با چاقو بود.

پس از چند شروع اشتباه و حداقل دو شکست فاجعه بار، تیم پدر و پسر یک تفنگ بازوکا مانند داشتند که چاقوها را به هر کجا که هدف قرار می گرفت فرود می آورد. در آخرین آزمایش آزمایشی او، ماشین ده ضربه متوالی را در دو فاصله مختلف زد و یکی از اهداف او را تکمیل کرد. یک چاقوی دیگر در مجله وجود داشت، بنابراین او آن را شلیک کرد و آن یکی به زمین افتاد.

مفهوم تفنگ های پرتاب کننده تیغه چیز جدیدی نیست. Ripper از Unreal Tournament و Ripjack از Unreal Championship 2 به ذهن می رسند. سایر بازی های ویدیویی نیز سلاح های مشابهی داشته اند. با این حال، یافتن یک نسخه واقعی چالش برانگیز است.