موددرهای پشت درگاه عالی Half-Life 2 VR، اپیزود اول را در Q1 معرفی می‌کنند.


بسیار مورد انتظار: اگر بازی SourceVR’s Half-Life 2: VR Mod را بازی کرده‌اید، احتمالاً چیزهای بیشتری می‌خواهید. خبر خوب این است که تیم در حال حاضر روی تبدیل HL2: Episode One به VR کار می کند. خبر خوب بیشتر این است که قرار است در سه ماهه اول سال جاری برسد. بله انتظار یک دهه برای Half-Life 2: VR کمی شیرین‌تر شد، زیرا می‌دانستیم که قسمت‌های بعدی زودتر از آنچه فکر می‌کردیم در راه است.

تیم SourceVR Mod پس از انتشار نسخه بتای اخیر Half-Life 2: VR Mod فاش کرد که در حال حاضر Half-Life 2: Episode One را در حال کار کرده است. این مود توسعه یافته توسط طرفداران باید در سه ماهه اول 2023 راه اندازی شود، اگرچه تیم نشان نداد که آیا بتا خواهد بود یا کاملاً کامل است.

با توجه به اینکه HL2: VR هنوز در Steam در مرحله بتا است، یکی از دو مورد ممکن است رخ دهد. از آنجایی که توسعه بدون شک با مود بازی اصلی همزمان شد، Episode One می‌تواند درست زمانی که SourceVR نسخه نهایی HL2: VR را منتشر می‌کند، راه‌اندازی شود. برعکس، می‌تواند مانند نسخه قبلی خود وارد یک وضعیت بتای زودرس نامحدود شود.

در هر صورت، هیجان انگیز است که بدانیم لازم نیست 10 سال دیگر برای محتوای بعدی منتظر بمانیم. تبدیل Half-Life 2 توسط SourceVR مدت‌ها پیش بود، اما ارزش صبر کردن را داشت، زیرا هر آنچه را که برای یک عنوان واقعیت مجازی سه‌گانه انتظار دارید داشت. این تلاش ضعیف کوتاه مدت Valve در نسخه HL2 VR را مایه شرمساری می کند.

با توجه به انتشار قریب‌الوقوع آن نشان می‌دهد که تیم کل Steam (جناسی در نظر گرفته شده) را جمع‌آوری کرده است تا خیلی زود پس از راه‌اندازی بتای تلاش قبلی، مود Episode One را بیشتر شبیه به هم باشد. به نظر می رسد SourceVR به پیشرفت خود در این پروژه رسیده است و تعجب آور نیست که بشنویم که قسمت 2 در چند ماه آینده به اتمام می رسد. انگشتان خود را روی هم بزنید.

به خاطر داشته باشید که کل پروژه Half-Life 2: VR یک ماد است و به بازی اصلی غیر VR Valve نیاز دارد. با این حال، The Orange Box که شامل بازی اصلی و هر دو قسمت است، تنها 20 دلار است. جعبه همچنین به همراه پورتال ارائه می شود، بنابراین خرید بدون فکر است. و تا زمانی که برای انجام هیچ کاری چند دلاری به Valve می پردازید، چرا تیم SourceVR برای کار سختش یک قهوه نخرید. شما می توانید در صفحه Ko-fi آن به هدف کمک کنید.

با توجه به تنظیمات VR، SourceVR توصیه می‌کند که این مودها را روی پردازنده‌های نسل هشتم اینتل یا AMD Ryzen 3000 یا بهتر اجرا کنید. شما می توانید با 8 گیگابایت رم راحت شوید، اما 16 گیگابایت یا بیشتر بهتر است. همچنین می‌خواهید GeForce GTX 1080 یا Radeon RX 5700 را برای بازی با وفاداری و نرخ فریم بالاتر بخواهید. همچنین مطمئن شوید که هدست و کنترلرهای شما با SteamVR سازگار هستند.منبع