ناسا از هوش مصنوعی برای طراحی سخت افزار ماموریت بیگانه استفاده می کند

به طور خلاصه: برای ایجاد سخت‌افزار عجیب و غریب، یک متخصص CAD الزامات یک مأموریت را بررسی می‌کند و سطوحی را ترسیم می‌کند که قطعه باید به یک فضاپیما یا سخت‌افزار دیگر متصل شود. اپراتور CAD همچنین مسیرهای مورد نیاز برای ابزارهایی مانند لیزر یا حسگرها را مسدود می کند و اطمینان حاصل می کند که فضای کافی برای یک تکنسین برای کمک به تراز و مونتاژ وجود دارد.

طرح‌های هوش مصنوعی تابع فرآیندهای اعتبارسنجی استاندارد ناسا هستند تا به شناسایی نقاط شکست احتمالی کمک کنند. هنگامی که طرحی چراغ سبز نشان داده شد، برای فرزکاری به یک فروشنده تجاری ارسال می شود.

رایان مک کللند، مهندس محقق ناسا، به پیشگام استفاده آژانس از قطعات یکباره با استفاده از هوش مصنوعی در دسترس تجاری کمک کرد. سخت افزار حاصل که مک کللند آن را «ساختارهای تکامل یافته» نامیده است، حتی به اعتراف خودش کمی بیگانه به نظر می رسد. او افزود: «اما هنگامی که آنها را در عملکرد خود ببینید، واقعاً منطقی است.

ساختارهای تکامل‌یافته قبلاً در انواع مأموریت‌های ناسا از جمله تلسکوپ‌های فضایی، ابزار سیاره‌ای، اسکنرهای جو زمین و مأموریت بازگشت نمونه مریخ استفاده شده‌اند.

ما تنها یک ماه و نیم به سال 2023 رسیده ایم و در حال حاضر ثابت شده است که سالی فراگیر برای هوش مصنوعی است. پس از موفقیت اولیه مولدهای هنری هوش مصنوعی مانند Stable Diffusion و Midjourney، اکنون شاهد هستیم که فناوری بزرگی پشت ربات‌های گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی قرار گرفته است.

بخونید:  گوگل کروم کست 30 دلاری را برای کاربرانی که به 4K نرسیده اند عرضه می کند

اعتبار تصویر: هنری دنیسمنبع

در همین حال، ناسا مدتی است که از هوش مصنوعی برای کمک به طراحی سخت افزار سفارشی استفاده می کند.

قطعات سفارشی می‌توانند تا دو سوم وزن سخت‌افزاری که به‌طور سنتی ساخته می‌شوند، باشند و زمان چرخش بسیار سریع‌تری داشته باشند. کل فرآیند – از طراحی و تجزیه و تحلیل گرفته تا ساخت و تحویل – را می توان در کمتر از یک هفته تکمیل کرد. قطعات تولید شده توسط الگوریتم ها نیز بسیار قوی تر از سخت افزارهای سنتی هستند. در برخی موارد، عوامل استرس تقریبا 10 برابر کمتر از قطعات طراحی شده توسط انسان است.