ناسا از پرزیدنت بایدن برای رونمایی از اولین عکس از تلسکوپ فضایی جیمز وب دعوت به عمل آورد و امروز این اتفاق می افتد.

برداشت سردبیر: پرزیدنت جو بایدن به ناسا کمک خواهد کرد تا یکی از اولین تصاویر تلسکوپ فضایی جیمز وب را پرده برداری کند و این یک روز زودتر از موعد مقرر انجام می شود. به راحتی می توان بر اساس لنزهایی که از طریق آن به رویداد امروز نگاه می شود، به هر تعداد نتیجه گرفت، اما احتمالاً بهترین کار این است که فقط از موقعیت تاریخی آن لذت ببریم.

به هر حال، تنها چیزی که در این مرحله می دانیم این است که امروز در ساعت 5 بعد از ظهر شرقی اتفاق می افتد. بایدن یکی از اولین تصاویر وب را به عنوان بخشی از یک رویداد پیش نمایش در کاخ سفید به اشتراک خواهد گذاشت. این رویداد به صورت زنده از تلویزیون ناسا پخش خواهد شد و مدیر آژانس، بیل نلسون، سخنانی را ارائه خواهد کرد.

برخی ممکن است دخالت بایدن را یک ترفند روابط عمومی برای افزایش محبوبیت بدانند. دیگران ممکن است متاسف شوند که ناسا به برنامه اولیه انتشار خود پایبند نیست یا آن را به عنوان نشانه ای از زمان تلقی کنند (خشنودی فوری). اگر حتی بیشتر به قلمرو بعید بگردیم، قابل قبول است که وب چیزی واقعاً پیشگامانه پیدا کرده است و باید مستقل از مشاهداتی که فردا منتشر می شود، به آن پرداخته شود.

تصویر مورد بحث به عنوان “اولین میدان عمیق وب” نامیده می شود و عمیق ترین و با بالاترین وضوح تصویر جهان ما را نشان می دهد.منبع

ناسا و علاقه مندان مشتاق مدت ها منتظر این روز بودند. برنامه ریزی برای جانشین تلسکوپ فضایی هابل در اوایل دهه 1990 آغاز شد. پس از تاخیرهای بی‌شماری و افزایش بودجه، سرانجام وب در روز کریسمس 2021 به فضا پرتاب شد و یک ماه بعد را صرف سفر به نقطه مدار خود در فاصله یک میلیون مایلی از زمین کرد.

بخونید:  بررسی ها، مزایا و معایب وسترن دیجیتال SN850X PCIe 4.0 SSD

به روز رسانی: این اولین تصویر است که بیشتر در راه است…