ناوگان کوچکی از ربات‌اکسی‌های کروز خیابان‌های سانفرانسیزو را بدون هیچ دلیل مشخصی مسدود کردند


از طریق شیشه نگاه: آیا روباتاکسی ایمن است؟ چه اتفاقی می افتد وقتی ارتشی از سیستم های هوش مصنوعی مجهز به سلاحی داشته باشید که در سال 2021 42915 نفر را در ایالات متحده کشته است؟ آیا آنها می توانند به سمت ما سوق دهند؟ این همان چیزی است که برخی از Redditors به ​​شوخی در مورد آن فکر کردند، پس از اینکه گروهی از تاکسی های بدون سرنشین در یکی از خیابان های شهر تجمع کردند و ساعت ها ترافیک را مسدود کردند.

یک گروه آزمایشی از ربات‌اکسی‌های کروز در سانفرانسیسکو به طور همزمان در روز سه‌شنبه متوقف شد و ترافیک در خیابان‌های شهر را برای چند ساعت متوقف کرد. گروه خودمختار به دلایل نامعلومی تمام عملکردهای خود را متوقف کرد و مهندسان انسانی مجبور شدند خودروها را به صورت دستی بازیابی کنند.

کروز یک سرمایه گذاری مشترک بین جنرال موتورز و هوندا است. شهر سانفرانسیسکو آزمایش خودروهای بدون سرنشین را تایید کرد و آزمایشات آن در فوریه آغاز شد. از هفته گذشته، کروز آزمایشات تجاری خود را آغاز کرد، اما خودروها برای ایمنی بسیار محدود هستند.

تاکسی های سطح 5 (کاملاً خودمختار) فقط می توانند از ساعت 10 شب تا 6 صبح در «خیابان های منتخب» کرایه بگیرند. آنها فقط می توانند در شرایط آب و هوایی صاف کار کنند و سریعتر از 30 مایل در ساعت حرکت نمی کنند.

انسداد حداقل پنج خودروی کروز را درگیر کرد و یک رفتگر خیابان را مجبور کرد که از کل بلوک بگذرد. به طور معمول، جریمه های مسدود کردن رفتگران 76 دلار برای هر خودرو است، اما مشخص نیست که شهر چگونه با وسایل نقلیه خودران برخورد می کند و آیا کروز جریمه ای دریافت خواهد کرد یا خیر.

همچنین مشخص نیست که چگونه همه اتومبیل ها در وهله اول دور هم جمع شدند. سخنگوی کروز بابت این حادثه عذرخواهی کرد اما نتوانست توضیح دهد که چه اتفاقی افتاده است.

این سخنگوی به TechCrunch گفت: «ما اوایل این هفته مشکلی داشتیم که باعث شد برخی از وسایل نقلیه ما در کنار هم قرار بگیرند. “در حالی که حل شد و هیچ مسافری تحت تاثیر قرار نگرفت، از هر کسی که ناراحت شد عذرخواهی می کنیم.”

این حادثه برنامه تجاری کروز را زیر سوال می برد. آیا برای مدتی به داشتن رانندگان ایمنی برمی گردد؟ آیا به مرحله آزمایش برمی‌گردد یا به اجرای کرایه‌ها ادامه می‌دهد؟ آیا مسئولان شهری حتی پس از این رویداد اجازه ادامه فعالیت در سطح 5 را خواهند داد؟

احتمالاً خیلی چیزها به این بستگی دارد که مهندسان چقدر سریع می توانند تشخیص دهند که چه چیزی اشتباه رخ داده است. امیدواریم این چیزی نباشد که یکی از Redditor به شوخی پیشنهاد کرد.

Seansinha نوشت: “اولین چیزی که به همکارم می گویم این است که آنها با هم جمع می شوند تا ما را بکشند.” “این یک رویداد بسیار سورئال بود.”

منبع