نتفلیکس شروع به دریافت هزینه از مشتریان آمریکایی برای اشتراک گذاری رمزهای عبور حساب می کند


یک سیب زمینی داغ: زمانی که بسیاری از ما از آن وحشت داشتیم، فرا رسیده است: روزهایی که می‌توانستید رمز عبور نتفلیکس خود را آزادانه با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید، به پایان رسیده است. غول پخش جریانی به مشتریان در ایالات متحده اطلاع می دهد که یا باید دیگران را از استفاده از حساب خود منع کنند یا 7.99 دلار در ماه برای عضویت اضافی برای شخصی خارج از خانواده اصلی بپردازند.

مدتی است که نتفلیکس در حال کار بر روی راهی برای جلوگیری از به اشتراک گذاری رمز عبور است. این رویه ای است که یک سوم مشترکین ایالات متحده به آن می پردازند و اکنون نتفلیکس از کسانی که این کار را انجام می دهند هزینه دریافت می کند.

نتفلیکس در ایمیلی که برای همه مشترکین ایالات متحده ارسال شده، می نویسد که حساب های آن فقط برای خانواده های مجرد است. بیان می‌کند که اگر می‌خواهید نتفلیکس را با شخصی خارج از خانه خود به اشتراک بگذارید، می‌توانید از ابزار انتقال پروفایلی که سال گذشته عرضه شد استفاده کنید تا اشتراک‌گذار بتواند هزینه عضویت خود را بپردازد.

از طرف دیگر، افرادی که دارای طرح استاندارد نتفلیکس 15.49 دلار در ماه هستند، می توانند یک عضو اضافی اضافه کنند که می تواند با پرداخت 7.99 دلار در ماه از Netflix خارج از خانه خود استفاده کند. مشترکین طرح 19.99 دلاری 4K Premium می‌توانند تا دو عضو غیرخانگی اضافه کنند، اما هزینه هر کدام 7.99 دلار است. مشتریان بریتانیایی می‌توانند مشترکین اضافی را برای هر کدام 4.99 پوند اضافه کنند.

بخونید:  به نظر می رسد اینتل قیمت پردازنده های خود را افزایش دهد

نکته مهم این است که آن دسته از مشتریان نتفلیکس که در سطوح پایه 9.99 دلاری یا استاندارد 6.99 دلاری با تبلیغات هستند، نمی توانند اسلات اعضای غیرخانگی را به برنامه های خود اضافه کنند.

اعضای اضافی از مزایای بسیاری مانند سایر مشتریان عادی از جمله نمایه، حساب کاربری و رمز عبور خود برخوردار خواهند شد. آنها همچنین همان کیفیت پخش جریانی را دریافت می کنند که فردی که آنها را دعوت کرده است.

برخی از تفاوت‌های کلیدی بین حساب‌های عضو اضافی و حساب‌های عضو معمولی عبارتند از: اولی فقط قادر به تماشای Netflix در یک دستگاه در یک زمان (هر دستگاه)، دانلود عناوین در یک تلفن یا رایانه لوحی در یک زمان، و عدم امکان ایجاد موارد اضافی نمایه ها یا به عنوان نمایه کودکان وارد شوید. همچنین، اعضای اضافی باید حساب خود را در همان کشوری که شخص پرداخت کننده آن است، فعال کنند.

نت‌فلیکس می‌گوید از اطلاعاتی مانند آدرس‌های IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب استفاده می‌کند تا مشخص کند آیا دستگاهی که به یک حساب وارد شده، بخشی از خانواده نتفلیکس است یا خیر.

مانند سایر سرویس‌های استریم، نتفلیکس در یک زمان چشم خود را به اشتراک گذاری رمز عبور بسته بود. حتی در اواخر سال 2017 این روش را تشویق می کرد. اما دیدگاه آن پس از اولین از دست دادن مشترکین شرکت در یک دهه در آغاز سال 2022، کاهش یافت، کاهشی که آن را به اشتراک گذاران رمز عبور مقصر دانست.

نتفلیکس قبلاً قبل از گسترش به کانادا، نیوزیلند، پرتغال و اسپانیا در اوایل سال جاری، برای اضافه کردن خانه‌های اضافی در برخی از کشورهای آمریکای جنوبی از مشترکین هزینه دریافت کرد. بیش از یک میلیون کاربر اسپانیایی به دلیل قوانین جدید این سرویس را ترک کردند، اگرچه نتفلیکس گفت که این کاهش فقط موقتی بوده و قبل از اینکه کاربران حساب خود را داشته باشند.

بخونید:  گوشی پرچمدار موتورولا اج 40 پرو تنها 23 دقیقه طول می کشد تا به طور کامل شارژ شودمنبع