نتفلیکس صدای فضایی را از Sennheiser منتشر می کند که در همه دستگاه ها کار می کند

این غول پخش ویدئو در حال کار با متخصص صوتی آلمانی Sennheiser است و از فناوری AMBEO خود برای تبدیل صدای استاندارد استریو به یک تجربه صدای فراگیر فراگیر استفاده خواهد کرد. به ما گفته شده است که نتفلیکس اولین پلتفرم استریم است که از این فناوری استفاده می کند.

اعتبار تصویر: cottonbroمنبع

چه اتفاقی افتاده؟ نتفلیکس، با همکاری Sennheiser، در حال اضافه کردن پشتیبانی از صدای مکانی به تعدادی از برنامه‌های اصلی موفق خود از جمله Red Notice، The Witcher، The Adam Project و آخرین فصل Stranger Things است. سری لایو اکشن بعدی Resident Evil که قرار است در 14 جولای منتشر شود، از صدای فضایی نیز پشتیبانی می کند.

ایده این است که تجربه ای فراگیرتر ایجاد کنیم که بیننده را بیشتر وارد داستان کند. ظرافت صدا اغلب می تواند مورد توجه قرار نگیرد، به خصوص اگر به یک سیستم استریو دو کاناله یا بلندگوهای یکپارچه تلویزیون تکیه کنید.

این شرکت خاطرنشان کرد: “صدای فضایی نتفلیکس به ترجمه تجربه سینمایی از صدای فراگیر به هر استریو کمک می کند.”

برای امتحان کردن آن، کافی است “Spatial Audio” را در نوار جستجوی Netflix وارد کنید تا لیستی از عناوین پشتیبانی شده را ببینید. یک بررسی سریع در پایان ما بیش از دوجین عنوان پشتیبانی شده را نشان داد، اما بسته به دستگاه پخش شما متفاوت است.

نتفلیکس گفت این فناوری با همه دستگاه ها سازگار است، به این معنی که به بلندگوهای اختصاصی صدای فراگیر یا تجهیزات سینمای خانگی گران قیمت نیاز ندارد. علاوه بر این، در تمام سطوح عضویت در دسترس است و به طور خودکار بدون نیاز به تغییر کاربر فعال می شود.

بخونید:  بازی های گوگل پلی برای ویندوز بتا 1.3.36.152 دانلود کنید