نتفلیکس نور سرخابی و هوش مصنوعی را برای بهبود فیلمبرداری با صفحه سبز در زمان واقعی اضافه می کند

در تکنیک جدید MGS، بازیگران در پیش زمینه در پس زمینه ای از LED های سبز روشن فیلمبرداری می شوند، در حالی که با منابع LED قرمز و آبی روشن می شوند. این تنظیم یک درخشش سرخابی در پس زمینه سبز ایجاد می کند که می تواند به راحتی و به طور موثر در زمان واقعی برای نمایش صحنه های مختلف ویدیو جایگزین شود. MGS می‌تواند جلوه‌ای واقع‌گرایانه با کلیدهای رنگی، حتی در مناطق چالش برانگیز مانند بطری‌های شفاف و مو ارائه دهد.

ترکیب کلید کروما که معمولاً به عنوان فیلم‌برداری با صفحه سبز یا آبی شناخته می‌شود، یک تکنیک جلوه‌های بصری است که برای ادغام دو یا چند لایه ویدیویی بر اساس رنگ‌های رنگی استفاده می‌شود. بازیگران در پیش زمینه در یک پس زمینه یکنواخت (معمولا سبز) فیلمبرداری می شوند که بعداً به صورت دیجیتالی با محتوای دیگری در مرحله پس از تولید جایگزین می شود.

چه اتفاقی افتاده؟ پس از وارونه کردن بازار استریم، نتفلیکس اکنون ظاهراً آماده است تا انقلاب دیگری در نحوه تولید محتوای ویدیویی ایجاد کند. این شرکت تکنیک جدیدی را برای آوردن ترکیب کلید کروما به سناریوهای تولید شبه واقعی توسعه داده است.

Magenta Green Screen (MGS)، فناوری جدید کلید کروما که توسط محققان نتفلیکس توسعه یافته است، ظاهراً می تواند پاسخی به تمام مسائل تکنیک های مدرن صفحه سبز در برنامه های زنده و پس از تولید ارائه دهد. این فناوری جدید برای ضبط تصویر رنگی یک بازیگر پیش‌زمینه و یک “کانال آلفای با کیفیت بالا” در پس‌زمینه طراحی شده است – بدون نیاز به دوربین خاص یا تکنیک‌های کلید زدن دستی.

بخونید:  اکنون می توانید حساب یوبی سافت خود را با GeForce Now پیوند دهید

مانند بسیاری دیگر از نوآوری‌های اخیر فناوری، MGS مجهز به الگوریتم‌های «هوشمند» مبتنی بر یادگیری ماشینی است که برای تبدیل بازیگران پیش‌زمینه با رنگ سرخابی به اشیاء تمام رنگی استفاده می‌شود. هوش مصنوعی از عکس‌های قبلی بازیگران با رنگ‌های طبیعی آنها به عنوان مرجع استفاده می‌کند. قابل توجه است که وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهد، حتی اگر در سناریوهای کاملاً بلادرنگ عمل نکند.

متخصصان ویدئو به تکنیک ویدئویی جدید نتفلیکس علاقه نشان داده‌اند، حتی اگر برخی تاکید می‌کنند که چگونه MGS هنوز شامل مراحل پیچیده زیادی است که نمی‌تواند در تولیدات با بودجه‌ی کلان مفید باشد. درو لاهات، تهیه‌کننده ویدئو گفت که از منظر عملی، این فناوری می‌تواند به خوبی «در یک فضای کاملاً کنترل‌شده» کار کند، اما باید با «سایر تکنیک‌های جدید مانند مراحل تولید مجازی» در برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی رقابت کند.منبع

فیلمبرداری با صفحه سبز یک تکنیک تولید استاندارد در صنعت فیلم است و همچنین می تواند به طور خودکار در سناریوهای بلادرنگ مانند پیش بینی آب و هوا یا سایر تولیدات تلویزیونی اعمال شود. با این حال، هنگامی که به طور خودکار استفاده می شود، کلیدهای کروما همان سطح دقت را در تولید فیلم ارائه نمی دهد. بنابراین، پس‌زمینه جایگزین شده دیجیتال ممکن است برخی از مصنوعات را نشان دهد، به‌ویژه هنگام تعامل با لباس‌های سبز، اشیاء شفاف یا جزئیات ظریف مانند تارهای مو.