نحوه تمیز کردن عمیق صفحه کلید

اینکه چقدر برای این مرحله وقت می گذارید واقعا به خودتان بستگی دارد. کسانی که به دنبال ظاهری شبیه به جدید هستند ممکن است بخواهند برای از بین بردن تک تک موهای زائد و فیبرهای جاسازی شده موچینی در بیاورند، اما من از بهبودی 95 درصدی راضی بودم. به علاوه، شما همچنان باید به کلیدهای جداگانه توجه کنید.

کل فرآیند کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و مطمئناً ارزش زمان و تلاش را دارد، اما گاهی اوقات، شما می خواهید جلوتر بروید و یک تمیز کردن عمیق کامل انجام دهید. برای این کار، به چند ابزار بیشتر و کمی زمان بیشتر نیاز دارید، اما باز هم، سرمایه گذاری ارزشمندی است.

مورد مورد نظر صفحه کلید من است. من از Das Keyboard 4 Pro به طور انحصاری از سال 2014 بدون هیچ حادثه ای استفاده می کنم. جدا از کیفیت ساخت، من عمر طولانی آن را مدیون تمیز کردن منظم تعمیر و نگهداری است. تقریباً هر چند ماه یک بار، یک تمیز کردن معمولی انجام می دهم که شامل کشیدن لبه صاف کارت ویزیت یا لوله پاک کن به سبک کاردستی بین ردیف کلیدها می شود تا قبل از وارونه کردن تخته و ضرب و شتم، موهای سرگردان را بردارم. شیطان از آن بیرون می‌آید تا هر گونه زباله‌های لق را بیرون بیاورد.

یکی از ارزش هایی که پدر و مادرم در جوانی به من القا کردند این بود که به دارایی هایم افتخار کنم. مامانم به من می گفت: «تا زمانی که مراقبت از آنها را یاد نگیری، نمی توانی چیزهای خوب داشته باشی». این پیام به جایی چسبید که من نیمه وسواس دارم که اشیا را در بهترین شکل نگه دارم تا عمر مفید آنها را تا حد امکان افزایش دهم.

بخونید:  ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی انویدیا اکنون روی ویدیوهای وب کار می کند

با تمیز کردن همه چیز، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که هر کلید را در جای خود قرار دهید، صفحه‌کلید را تمیز کنید و کارهای دستی خود را تحسین کنید.منبع

کلیدهای بزرگتر مانند Spacebar و Backspace اغلب از یک پایه متفاوت از جمله نوار تثبیت کننده استفاده می کنند. اینها را می‌توان استخراج کرد، اما چون همه کلیدهای دیگر اطراف آن‌ها قبلاً حذف شده‌اند، من تصمیم گرفتم آنها را در جای خود بگذارم و به سادگی اطرافشان را تمیز کنم.

من از برس هایی که به همراه کیت کلید کش ارائه می شد برای از بین بردن بیشتر آشفتگی ها استفاده کردم، اما در واقع، هر براشی باید کار را انجام دهد. یک برس جزئیات خودکار یا یک برس آرایشی استفاده نشده جایگزین عالی خواهد بود.

در حالی که رایانه خاموش است و صفحه کلید از برق جدا شده است، وقت آن است که به کار خود بپردازید. از کشنده کلاهک برای بیرون آوردن کلیدها از برد خود استفاده کنید. خسته کننده است زیرا باید یکی یکی بروید، اما انجام آن آسان است. به سادگی انتهای قلاب سیم را روی و زیر هر کلید بلغزانید و سپس آن را بالا ببرید. تا زمانی که از نیروی ملایم استفاده کنید و سعی نکنید در این فرآیند عجله کنید، خطر آسیب زیادی وجود ندارد. بشویید و تکرار کنید تا تمام کلیدهای اندازه استاندارد برداشته شوند.

برای تمیز کردن مناسب صفحه‌کلید، ابزاری است که برای تمیز کردن صفحه کلید مهم است. من یک کیت همراه با ابزار و دو برس تمیز کننده را به قیمت 6.99 دلار در آمازون برداشتم. همچنین ایده خوبی است که یک پاک کننده عمومی از نوع دستی داشته باشید (الکل ایزوپروپیل نیز کار می کند) و همچنین یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر.

بخونید:  از این شبیه سازی 50 دلاری Apple Watch Ultra دوری کنید

اینجاست که پاک کننده همه منظوره وارد می شود. من دوباره به سمت برس های کشنده کلاهک رفتم تا وارد گوشه ها و شکاف های زیر هر کلید شود، سپس سطوح بیرونی را با یک میکروفیبر آغشته به پاک کننده به خوبی پاک کردم. خشک کردن. داشتن یک یا دو نفر کمک کننده این روند را بسیار تسریع می کند زیرا من به راحتی چند ساعت را صرف این مرحله به تنهایی کردم.

ترکیبی مشمئزکننده از مو، خرده‌های غذا، و سایر تفاله‌ها را پیدا کردم که زیر کلیدها پنهان شده بودند. من فقط می توانم تصور کنم که اگر تمیزکاری منظم را انجام نمی دادم چقدر بدتر می شد.

چند انفجار با یک قوطی هوای فشرده نیز این کار را انجام می دهد، و من حتی شنیده ام که مردم از جاروبرقی مغازه برای مکیدن ذرات سرسخت استفاده می کنند.