نحوه شناسایی سی پی یو (CPU) گوشی اندرویدی

با استفاده از برنامه Devcheck میتوانید نوع پردازنده گوشی خود را پیدا کنید. در ادامه با روش شناسایی نوع پردازنده گوشی همراه ما باشید. در اینجا گردآوری ما از بهترین برنامه های اندروید برای بررسی مشخصات سخت افزاری گوشی شما آورده شده است. در این مقاله روش شناسایی نوع CPU موبایل را به شما خواهیم گفت. اندروید برنامههای متنوعی برای هر چیزی دارد و روش شناسایی نوع CPU موبایل هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین تشخیص پردازنده موبایل بدون نرم افزار امکان پذیر نیست. نوع پردازنده گوشی من چیست؟ یکی از روش های تشخیص پردازنده گوشی های اندرویدی، استفاده از این مجله خبری mycpu برنامه است. سایر مشخصات مانند سنسورها، دمای باتری، دسترسی و زمان کارکرد سیستم نیز به روشی بسیار در دسترس ارائه شده است. اگر میخواهید ویژگیهای خاصی را در تلفن اندرویدی خود بررسی کنید، میتوانید از این برنامهها برای انجام این کار استفاده کنید. به این صورت جزئیات دیافراگم، فاصله کانونی، زوم، فروشنده، میدان دید و سایر جزئیات کوچکی را که ممکن است علاقه علاقهمندان به عکاسی را برانگیزد، بررسی میکند. DevCheck یک برنامه بسیار کاربردی است که اگر در مورد عملکرد داخلی گوشی خود کنجکاو هستید، میتوانید آن را داشته باشید.

این برنامه برای مدت طولانی در دسترس بوده است، رایگان است و استفاده از آن ساده است و بسیار مورد تمجید قرار گرفته است. برنامه Inware دارای یک رابط کاربری شیک است، اما مهم تر از همه، به شما امکان میدهد مشخصات گوشی خود را دقیق بررسی کنید. اگر میخواهید عمیق تر در ویژگیهای سختافزاری گوشی خود غوطهور شوید، این برنامهها و آموزش تشخیص نوع پردازنده در گوشی های اندرویدی، به شما کمک میکنند تا تقریباً هر چیزی را در مورد دستگاه خود به طور کامل بررسی کنید. با CPU-Z، میتوانید به سرعت ویژگیهای SoC تلفن Android خود، از جمله هستههای CPU و سرعت کلاک را بررسی کنید. این برنامه با توجه به طراحی رابط کاربری و انیمیشنها ممکن است برنامه مورد علاقه شما باشد. Geekbench 5 به عنوان یک برنامه کاربردی برای معیارها، اطلاعات بیشتری در مورد ویژگیهای سختافزار گوشی شما ارائه میدهد. اگر از CPU-Z در ویندوز استفاده کرده اید، با این برنامه احساس راحتی میکنید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری mycpu لطفا از سایت ما دیدن کنید.

با برگه “داشبورد” که نمای کلی از وضعیت دستگاه شما است، روبرو خواهید شد. در بالا، نام پردازنده خود را خواهید دید. اندازه گیری کردن «سرعت» یک پردازنده سخت است و احتمالاً این اعداد چیز زیادی به شما نمیگویند، اما برای پاسخ به کنجکاوی شما اینجا هستند. در هر صورت، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه پردازنده گوشی اندرویدی خود و سرعت آن را ببینید. در عوض، ما از یک برنامه کاربردی به نام «DevCheck» و برنامههای دیگر استفاده خواهیم کرد. میتوانید از آنها برای بررسی حافظه، باتری، پردازنده، ویژگیهای نمایش صفحه و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. این دارای اصول اولیه، از جمله حافظه، ذخیره سازی، ویژگیهای SoC، باتری، ویژگیهای نرم افزار، و موارد دیگر است. این برنامه شناسایی موبایل اندروید، ویژگیهای سختافزاری مختلف را نشان میدهد، از جمله ویژگیهای صفحه نمایش (رزولوشن، اندازه، نسبت تصویر، رفرش ریت، پشتیبانی از PPI و HDR)، پشتیبانی از تأیید هویت اثر انگشت و چهره، SoC (هستهها، خوشهها، فرکانس، GPU)، حافظه داخلی، رم، باتری، اتصال، دوربین و بسیاری موارد دیگر. مانند نسخه PC، CPU-Z موبایل نمای دقیقی از ویژگیهای سخت افزاری مختلف را به شما ارائه میدهد.

همچنین ویژگیهای کلی مانند RAM، حافظه داخلی (کل و در دسترس)، نمایشگر، نسخه اندروید و ظرفیت باتری را به شما ارائه میدهد. برنامه CPU-Z نسخه موبایل برنامه محبوب دسکتاپ است که به شما کمک میکند مشخصات سخت افزاری رایانه شخصی ویندوز خود را بررسی کنید. میتوانید ویژگیهای مختلف نرمافزار از جمله نسخه فعلی اندروید، نسخه از پیش نصب شده اندروید، سطح امنیتی، بهروزرسانی سیستم Google Play و غیره را مشاهده کنید. برنامه Inware یک برنامه اندرویدی زیبا است که میتواند به شما کمک کند ویژگیهای سخت افزاری مختلف گوشی خود را بررسی کنید. اطلاعات دستگاه شامل یک داشبورد و چندین منو در بالا است که ویژگیهای مختلف تلفن Android شما را برجسته میکند. اطلاعات دستگاه HW همه چیز را یک درجه بالاتر میبرد تا تمام پیچیدگیهای سخت افزار را در اختیار شما قرار دهد. این اطلاعات را در منوهای این برنامه شناساسی سی پی یو گوشی با جزئیات مرتبط در داخل آن قرار میدهد که فقط با یک ضربه میتوانید ببینید. این کار بسیار ساده است و فقط به برنامه شناسایی سی پی یو گوشی نیاز دارد. از کجا بفهمیم گوشی اسنپدراگون است؟