نسخه بیست و یکم No Man’s Sky: تغییرات رابط، سختی و سفارشی سازی، FSR 2.0 اضافه شد


به طور خلاصه: به‌روزرسانی‌های No Man’s Sky همچنان ادامه دارد. آخرین بسط محتوای رایگان عظیم بازی – چهارمین نسخه برای سال 2022 – ورود بازی به نینتندو سوییچ را جشن می گیرد، اما تغییرات قابل توجهی را در همه نسخه ها به ارمغان می آورد. به روز رسانی “Waypoint” (نسخه 4.0) شامل تغییرات عمده در سختی، سفارشی سازی و رابط کاربری است.

عنوان اکتشاف فضایی Hello Games و داستان رستگاری عظیم اکنون در نینتندو سوییچ در دسترس است. توسعه دهنده این مناسبت را با بیست و یکمین برنامه توسعه رایگان بازی، با تمرکز بر تعادل مجدد دشواری و سازماندهی مجدد رابط کاربری مشخص کرد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات در به‌روزرسانی Waypoint این است که یک حالت سختی جدید اضافه می‌کند و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا موارد سفارشی خود را نیز بسازند. حالت جدید “Relaxed” شامل تمام عناصر گیم پلی حالت عادی است – برخلاف حالت خلاق که برخی از ویژگی ها را خاموش می کند – اما آنها را آسان تر می کند. در انتهای دیگر مقیاس، حالت بقا چالش های جدیدی را دریافت می کند.

ویژگی سفارشی‌سازی دشواری به بازیکنان این امکان را می‌دهد که پارامترهایی را برای مصرف سوخت، آسیب، خطرات محیطی، فضای موجودی، permadeath، آموزش‌ها، کاردستی و عناصر دیگر تنظیم کنند. کاربران همچنین می توانند فرکانس برخوردهای جنگی را کنترل کنند و به صورت اختیاری آنها را به طور کامل خاموش کنند. بازیکنان می توانند تنظیمات سختی را در هر زمان در فایل های ذخیره موجود خود تغییر داده و تنظیم کنند.

Waypoint چند تغییر مهم را در سیستم ذخیره No Man’s Sky معرفی می کند. بازی اکنون به صورت دوره ای ذخیره می شود، اما بازیکنان همچنان می توانند ذخیره های دستی ایجاد کرده و نام فایل های ذخیره را تغییر دهند.

بخونید:  Cities: Skylines II اعلام شد که اواخر امسال برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها عرضه می‌شود

سیستم موجودی نیز تغییرات قابل توجهی را دریافت می کند، به همراه سایر منوهای بازی که بازنگری بصری دارند. به‌روزرسانی Waypoint فضای موجودی پیش‌فرض را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد، خرید اسلات‌های جدید را بسیار ارزان‌تر می‌کند و نحوه چیدمان یا جابجایی اقلام را مجدداً متعادل می‌کند. اگر بازیکنان هنوز نیاز به پاک کردن فضای موجودی دارند، می توانند یک آیتم جدید به نام Trade Rocket بسازند. پس از ذخیره کردن اقلام در داخل آن، بازیکنان می توانند موشک را برای فروش خودکار غارت در ایستگاه فضایی محلی ارسال کنند.

راه دیگری که به‌روزرسانی Waypoint گسترش موجودی را آسان‌تر می‌کند، تبدیل تعمیرات دراپ پاد به مأموریت‌های قابل ردیابی است. پیش از این، بازیکنانی که آیتم‌هایی را برای تعمیر غلاف‌های دراپ و به دست آوردن اسلات موجودی جدید می‌ساختند، از ترس فراموش کردن مکان آن، نمی‌توانستند خیلی از غلاف دور شوند. حالا آنها می دانند که به کجا برگردند، مهم نیست چقدر برای جمع آوری مواد سفر می کنند.

به لطف دستورالعمل ها و نمودارهای جدید که بازیکنان را از طریق مواد تشکیل دهنده آیتم های مختلف راهنمایی می کند، اکنون کاردستی ساده تر شده است. بازیکنان اکنون می‌توانند ارتقاهای فناوری را حذف، ذخیره و جابه‌جا کنند، بدون اینکه آن‌ها را تخریب کنند و در مرحله ایجاد مجدد ارتقاها صرفه‌جویی کنند.

همراه با بسیاری از پیشرفت های بصری ظریف، به روز رسانی Waypoint پشتیبانی از AMD FSR 2.0 را اضافه می کند. No Man’s Sky مدتی است که DLSS دارد، اما برای کاربران بدون کارت گرافیک RTX خوب است که یک گزینه جدید برای افزایش رزولوشن داشته باشند.

بخونید:  Blended: Beepberry ترکیبی از BlackBerry، Raspberry Pi و ماشین حساب است.

لیست کامل پچ تغییرات بسیاری دیگر را در ژورنال اطلاعاتی، تعادل برداشت، ساخت پایگاه، جوایز ماموریت و بسیاری موارد دیگر توضیح می دهد.

نسخه Nintendo Switch شامل تمام به‌روزرسانی‌هایی است که تاکنون منتشر شده است، اما فعلاً دارای چند نفره نیست. جعبه نسخه Switch دارای بنر وحشتناک “دانلود لازم است” نیست، که نشان می دهد به روز رسانی ها روی کارت بازی هستند. Hello Games همچنین این هفته یک نسخه فیزیکی پلی استیشن 5 را منتشر کرد که شامل آخرین به روز رسانی ها بر روی دیسک است.منبع