نسخه جدید Denuvo به دنبال محافظت از DLC های بازی و ریزتراکنش ها است

از عناوین 2014 مانند Fifa 15 و Dragon Age: Inquisition گرفته تا بازی‌های اخیر مانند Deathloop، Battlefield 2042، Dying Light 2 و Monster Hunter Rise، همگی شامل نوعی محافظت ضد دزدی دریایی هستند که ظاهراً به ناشران کمک می‌کند با افرادی که مایل به بازی هستند مبارزه کنند. بدون پرداخت قیمت درخواستی

این هفته، شرکت پشت راه حل بحث برانگیز DRM، بی سر و صدا ابزار مشابهی را برای محتوای قابل دانلود (DLC) راه اندازی کرد. این فناوری جدید که به سادگی SecureDLC نام دارد، قول می دهد از سرقت محتوای اضافی پولی و هر چیز دیگری که فقط باید از طریق یک تراکنش کوچک باز شود، جلوگیری می کند.

Reinhard Blaukovitsch، مدیر عامل Denuvo، می‌گوید SecureDLC در حال حاضر به لطف اجرای آسان آن در حال استفاده است. تنها چیزی که لازم است چند تغییر در پلتفرم هوش مصنوعی است که به SecureDLC اجازه می دهد تا به عنوان یک اعتبارسنجی اضافی برای هر درخواست باز کردن قفل DLC عمل کند.

اکثر خوانندگان ما با Denuvo آشنا هستند، که یکی از منفورترین راه حل های نرم افزار DRM و ضد دستکاری است که توسط ناشران بازی های ویدیویی با درجات مختلف موفقیت استفاده می شود. به احتمال زیاد در سال‌های اخیر یک بازی محافظت‌شده توسط Denuvo بازی کرده‌اید، زیرا تا زمان نوشتن این مقاله، بیش از 200 عنوان از آن استفاده می‌کنند.

اعتبار سرصفحه: شان دومنبع

Denuvo می‌گوید محتوای اضافی بازی یک جریان درآمد مهم برای بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی است، به‌ویژه کسانی که روی عناوین رایگان کار می‌کنند. این شرکت می‌گوید دانلود و استفاده از ابزارهایی که از محافظت موجود توسط پلتفرم‌های بازی محبوب مانند Steam، Epic و Microsoft Store دور می‌زند، برای یک گیمر معمولی امری پیش پا افتاده است.

در حالی که این خبر خوبی برای بسیاری از توسعه دهندگان بازی است، برخی از گیمرها بدون شک کمتر هیجان زده خواهند شد – و به درستی هم همینطور است. یک مشکل ساده در سرورهای Denuvo می‌تواند شما را بدون دسترسی به برخی از بازی‌هایتان رها کند، در حالی که نرم‌افزار ضد دستکاری می‌تواند روی سخت‌افزارهای بی‌نظیر سخت‌گیر باشد. امیدواریم Denuvo بتواند از تکرار این مشکلات در آینده جلوگیری کند.

چرا مهم است: صرف نظر از اینکه ممکن است در مورد استفاده از DRM (مدیریت حقوق دیجیتال) در بازی‌های ویدیویی چه احساسی داشته باشید، به نظر می‌رسد صنعت در این مسیر حتی بیشتر در حال حرکت است. از آنجایی که عناوین رایگان بازی شکوفا شده اند و DLC های داستانی متعدد در هر بازی به یک هنجار برای عناوین AAA تبدیل شده اند، شرکت هایی مانند Denuvo در حال ایجاد محافظت های اضافی در برابر دزدی دریایی دیجیتال هستند.

او همچنین خاطرنشان می‌کند که “Denuvo به فروشگاهی یک‌جا برای توسعه‌دهندگان بازی تبدیل شده است تا از ایمنی بازی‌های خود در برابر تقلب، دستکاری و دزدی دریایی اطمینان حاصل کنند و از تجربه بازی محافظت کنند. مشتریان فعلی ما، بزرگ و کوچک، از نتایج به وجد آمده‌اند. و ما خوشحالیم که به آنها کمک می کنیم تا درآمد را به حداکثر برسانند و همچنین مدل های کسب و کار جدیدی را برای این بازی ها فعال کنیم که آنها تلاش زیادی برای ساخت آنها انجام دادند.”