نسخه پایدار بعدی کروم از ارتقاء مقیاس ویدیوی Nvidia RTX در این هفته پشتیبانی می کند

طبق گفته گوگل، کاربران باید به صورت دستی RTX Video Super Resolution را در کنترل پنل Nvidia فعال کنند، زیرا به طور پیش فرض خاموش است. علاوه بر این، این ویژگی تا زمانی که Nvidia درایورهای جدید GPU را برای پشتیبانی از آن منتشر نکند، کار نخواهد کرد، که ممکن است گاز گرفتن بعد از این ماه.

چیزی که باید منتظرش بود: انویدیا ماه گذشته در نمایشگاه CES از قصد خود برای آوردن فناوری ارتقاء هوش مصنوعی به ویدیوهای موجود در مرورگرهای وب رونمایی کرد. نشانه‌هایی از Google نشان می‌دهد که راه‌اندازی این ویژگی قریب‌الوقوع است، اما سوالات زیادی درباره میزان اثربخشی RTX Video Super Resolution باقی می‌ماند.

با این حال، از آنجایی که انویدیا این فناوری را فقط در یک کلیپ گیم‌پلی یوتیوب آزمایش کرده است، مشخص نیست که چقدر بر روی انواع دیگر محتوا از کانال‌های پخش دیگر کار می‌کند. ارتقاء سطح چهره پخش‌کنندگان یا تماس‌گیرندگان ویدیویی چالش‌های منحصربه‌فردی را به همراه دارد، مانند فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی یا هر محتوایی که به سرعت در حال حرکت است.

یکی دیگر از فناوری‌های تقویت‌شده با هوش مصنوعی که انویدیا اخیراً معرفی کرده است، تماس چشمی را در سوژه‌هایی که به سمت بینندگان نگاه می‌کنند شبیه‌سازی می‌کند. مهندسان آن را برای پخش جریانی و کنفرانس ویدیویی طراحی کرده اند، اما کاربران نیز این کار را انجام داده اند کشف شده روی فیلم ها کار میکنه

منبع

گزارش‌های به‌روزرسانی Google Chrome نشان می‌دهند که مرورگر از این هفته با راه‌اندازی نسخه پایدار کروم 110 از وضوح تصویر فوق‌العاده RTX انویدیا پشتیبانی می‌کند. این ویژگی همچنین در زمان راه اندازی به مایکروسافت اج خواهد آمد.

نتفلیکس و یوتیوب محتوای پخش زیادی را با کیفیت 4K ارائه می دهند، اما اکثر ویدیوها در آن و سایر سرویس های پخش قابل دسترسی روی رایانه های شخصی با کیفیت 720p یا 1080p هستند. علاوه بر این، بسیاری از کاربرانی که کارت‌های گرافیک RTX می‌خرند، احتمالاً نمایشگرهای 1440p یا 4K دارند. این باعث می شود که مخاطبان بالقوه قابل توجهی باشند که ممکن است خواهان بهبود کیفیت جریان تصویر در حجم قابل توجهی از محتوای موجود باشند.

انویدیا این فناوری را در ژانویه با ارتقاء یک ویدیوی یوتیوب از گیم پلی Apex Legends از 1080p به 4K نشان داد و در دسترس بودن آن را برای کاربران با کارت های گرافیک سری RTX 30 و 40 از این ماه تایید کرد. خواهد شد تبدیل شود قابل استفاده در پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 20 و سایر مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم در آینده، اما انویدیا فایرفاکس را ذکر نکرده است.

جراردو دلگادو، مدیر خط تولید انویدیا، از نتفلیکس، یوتیوب، توییچ و جلسات آنلاین در هنگام بحث در مورد وضوح تصویر فوق العاده RTX یاد کرد و پیشنهاد کرد که شرکت آن را برای همه این زمینه ها طراحی کرده است. انویدیا مشخص نکرده است که آیا این عملکرد روی ویدیوهای ذخیره شده محلی که از طریق مرورگرهای وب پخش می شوند تأثیر می گذارد یا خیر.