نسل های Cpu Intel

Haswell دارای ویژگی های بسیاری از Ivy Bridge با برخی از ویژگی های بسیار جالب جدید مانند پشتیبانی از سوکت های جدید (LGA 1150 ، BGA 1364 ، LGA 2011-3) ، فناوری DDR4 ، طراحی کش کاملاً جدید و غیره است. این فناوری از فناوری فرآیند 14 نانومتری استفاده می کند که 37٪ اندازه کوچک تر از نمونه های قبلی است. از آنجا که گرمای تولید شده در این هسته ها بسیار زیاد خواهد بود ، اینتل به جای خمیر حرارتی که معمولاً در پردازنده های قبلی استفاده می شود ، پخش کننده حرارت یکپارچه (IHS) را به پردازنده متصل می کند. پردازنده های Coffee Lake حد مجاز 4 هسته در هر پردازنده را می شکنند. بیایید هر نسلی را جداگانه توضیح دهیم. Kaby Lake معماری گرافیکی جدیدی را برای بهبود عملکرد گرافیک سه بعدی و پخش فیلم 4K معرفی کرد. K واقع در انتهای Core i5-7600K یک پسوندی است که اینتل برای نشان دادن ویژگیهای خاص پردازندهها استفاده میکند. نسل های CPU در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت و نشان داده شد که تفاوت نسل های CPU میتواند در کاربری و عملکرد آنها تاثیر بگذارد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری mycpu لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Sandy Bridge یکی دیگر از نسل های cpu intel در سال 2011 معرفی شد تا جایگزین معماری Nehalem شود. پردازندههای Intel Core i3 ، Core i5 و Core i7 چند سالی است که وجود دارند ، اما برخی از خریداران هنوز وقتی که سعی میکنند سیستمهای خود را بسازند ، مجبور میشوند از بین این سه مورد یکی را انتخاب کنند. با این معماری ، پردازنده های Intel Core i9 معرفی شدند. از نظر تئوری ، این بدان معناست که رایانه شخصی که از پردازنده چهار هستهای استفاده میکند قادر به کار و انجام کارها با بازدهی بیشتر از پردازنده دو هستهای است. در اواخر سال 2017 عرضه شد اما تولید آن به درستی از سال 2018 آغاز شد. در حالی که تعداد هستههای یک پردازنده مهم است ، اما این همه چیز نیست. علاوه بر تعداد هستهها ، معیار دیگری که در اینجا اهمیت دارد سرعت کلاک یک CPU معین است.

بخونید:  دریچه بازدید تاسیسات در انواع مختلف + نمونه کار سازه صنعت

تنها مشکل پردازنده های Ivy Bridge این است که ممکن است در مقایسه با پردازنده های Sandy Bridge گرمای بیش تری از خود ساطع کنند. نسل پردازنده های اینتل به سادگی در مقایسه با نسل های قبلی دارای یک مجموعه ویژگی و سرعت پیشرفته هستند. امیدواریم که این بلاگ بینشی درباره نسل های cpu intel به شما داده باشد. تعداد هستههای درگیر نباید تنها ملاحظات شما در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یک پردازنده Intel Core i3 ، Core i5 یا Core i7 باشد ، اما این برای شروع مفید است. اگرچه تعداد هسته پردازنده در سالهای اخیر افزایش یافته است ، اما هیچ قانونی در مورد تعداد هستههای یک پردازنده Intel Core i5 یا i7 در آن وجود ندارد. تفاوت بین Intel Core i3 ، i5 , مجله خبری mycpu i7 چیست؟ تفاوت در معماری میکرو پردازنده تفاوت اصلی در نسل های پردازنده اینتل است. در کل اصطلاح نسل به طور رسمی به رسانهها اختصاص داده نشده است. هرچه هسته پردازنده بیشتر باشد ، کارهای بیشتری به طور همزمان قابل اجرا هستند. پردازنده های جدید اکنون می توانند تا 8 هسته در هر پردازنده را پشتیبانی کنند. همچنین ممکن است پشتیبانی کاملاً جدید RAM DDR5 را به شما معرفی کند.

مفهوم نسل ها عمدتا پس از انتشار سری Core i مطرح می شود. گاهی اوقات میتوان از خانواده پردازندههای Core به عنوان 3 نسل Lyndfield ، Clarkdale و Sandy Bridge نام برد. این واژه را میتوان گاهی اوقات در خانوادههای پردازنده نیز به کار برد. متوسط عملکرد پردازنده Sandy Bridge در مقایسه با Nehalem حدود 11.3٪ بوده است. معماری ARM در بیشتر دسته بندیهای دیگر محصول ، به ویژه دستگاههای تلفن همراه با حجم زیاد باتری مانند تلفنهای هوشمند و رایانههای لوحی استفاده میشود. حافظه پنهان L4 در این نسل برای افزایش عملکرد بیشتر معرفی می شود. نسل دوم پردازندههای Core ، خانواده پردازندههایی هستند که به Sandy Bridge معروف هستند ، که در میان موارد دیگر حافظه پنهان مشترک را معرفی کرده و کنترل کننده حافظه ، گرافیک و CPU را روی یک قالب قرار داده است. با جدیدترین معماری نسل دهم که هم اکنون در نوت بوکهایی که در قفسههای فروشگاه قرار دارند موجود است و پردازندههای Rocket Lake انتظار میرود در سال 2021 دنبال شوند ، به نظر میرسد تاریخ دوباره تکرار شود. و بسیار از نسل پردازنده های اینتل متفاوتند و بحث های زیادی را می طلبد.

بخونید:  دانلود رایگان کتاب رستاخیز مردگان ایران پیپر