نشانگر درصد باتری در آخرین نسخه بتای iOS 16 به آیفون های ناچ برمی گردد

اپل همچنین نحوه نمایش نشانگر درصد باتری را در مدل های سازگار تغییر داده است. در آیفون‌های قدیمی‌تر و بدون ناچ، درصد باتری به‌صورت عددی با نماد درصد در کنار نماد باتری که بر اساس سطح باتری فعلی خالی یا پر شده بود، ظاهر می‌شد.

منبع

علاوه بر این، این عدد نیز برای حفظ خوانایی، با پس زمینه تغییر رنگ می دهد. وقتی نماد باتری سیاه/سبز است سفید می شود و وقتی نماد باتری سفید می شود شفاف/واضح می شود. همانطور که ویکتوریا سانگ The Verge در تجربه خود توضیح می دهد، اعدام همیشه موفقیت آمیز نیست.

تصویر بزرگ: اولین بریدگی اپل در آیفون X 2017 به طور قابل توجهی فضای صفحه نمایش آیتم های موجود در نوار وضعیت را کاهش داد. یکی از اطلاعات مفیدتر موجود در یک نگاه، نشانگر درصد باتری بود که اپل مجبور بود آن را پشت یک سوایپ به پایین برای مرکز کنترل پنهان کند. اکنون، این ویژگی در جدیدترین نسخه توسعه‌دهنده iOS 16 بازگشته است، البته با اجرای کمی بهینه‌سازی شده.

برای کسانی که آیفون‌های جدیدتر دارند (و نگران باتری هستند)، آخرین پیاده‌سازی اپل فقط شکل داخل نماد باتری همیشه پر نمایش داده می‌شود. دومی فقط زمانی که سطح باتری به 20 درصد می رسد خالی می شود (و قرمز می شود). اشاره شد توسط یک توسعه دهنده iOS

اپل نشانگر میزان باتری را به عنوان بخشی از iOS 16 beta 5 به نوار وضعیت آیفون‌های ناچ برگردانده است. همانند مدل‌های قدیمی‌تر مانند آیفون 7 و 8، ویژگی بازگشت به‌صورت جابه‌جایی در تنظیمات > باتری ظاهر می‌شود. جالب اینجاست که این گزینه در همه مدل‌های ناچ موجود نیست، آزمایش‌کنندگان بتا گزارش داده‌اند که در آیفون XR، آیفون 11 و آیفون 12/13 مینی وجود ندارد.

بخونید:  محققان MIT از روش سریعتر "رشد" ترانزیستورهای دو بعدی در بالای ویفرها رونمایی کردند

نشانگر درصد باتری در حال حاضر بخشی از iOS 16 beta 5 فقط برای توسعه دهندگان است و به زودی نسخه بتای پایدارتر و عمومی را دنبال می کند. انتشار رسمی iOS 16 اپل برای پاییز امسال برنامه ریزی شده است و انتظار می رود حالت نمایش همیشه روشن منحصر به فرد آیفون 14، به علاوه قابلیت ویرایش یا عدم ارسال متون با برنامه پیام های اپل، از جمله ویژگی های دیگر را به همراه داشته باشد.