نشت عظیم اسنپدراگون 8 نسل 3 پیکربندی هسته جدید و شگفت انگیزی را نشان می دهد

افشای گسترده بسیاری از جنبه‌های حیاتی را در مورد چیپست موبایل پرچمدار بعدی کوالکام، اسنپدراگون 8 نسل 3، فاش کرده است. @Tech_Reve، سازمان بهداشت جهانی ادعا می کند که این تراشه بر اساس همان TSMC خواهد بود گره پردازش N4P به عنوان اسنپدراگون 8 نسل 2.

حتی اگر فاش واقعی باشد، مهم است که به یاد داشته باشید که معیارهای مصنوعی لزوماً عملکرد واقعی را منعکس نمی کنند، بنابراین نحوه عملکرد اسنپدراگون 3 نسل 8 در کارهای دنیای واقعی هنوز مشخص نیست.

به طور کلی، اسنپدراگون 8 نسل 3 می تواند پیشرفت بزرگی نسبت به تراشه نسل 2 داشته باشد، اما اینکه دقیقاً چگونه خواهد شد باید دید.

منبع

در نهایت، انتظار می رود اسنپدراگون 8 نسل 3 با مودم اسنپدراگون X75 5G که کوالکام ماه گذشته معرفی کرد، عرضه شود. این اولین سیستم مودم-RF در جهان است که دارای شتاب دهنده تانسور هوش مصنوعی اختصاصی است که دارای پردازنده 5G AI کوالکام نسل 2 و 5G AI Suite Gen 2 است.

از نظر تئوری، این می تواند به معنای یک ضربه بزرگ در عملکرد چند هسته ای برای اسنپدراگون 8 نسل 3 در مقایسه با نسل قبلی آن باشد. به نظر می‌رسد افشای اخیر نیز این نظریه را تأیید می‌کند و ادعا می‌کند که یک نمونه مهندسی اولیه از اسنپدراگون 8 نسل 3 در حال حاضر سریع‌تر از A16 Bionic اپل در تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای Geekbench است.

در مقایسه، اسنپدراگون 8 نسل 2 با پیکربندی 1+2+2+3 شامل یک هسته اصلی Cortex-X3 با فرکانس 3.2 گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A715 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A710 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز و سه هسته ارائه می شود. هسته های کارآمد Cortex-A510 در فرکانس 2 گیگاهرتز.

بخونید:  Lenovo's Legion 9i gaming laptop packs an integrated liquid-cooling system and top-tier hardware

مشاور همچنین می‌گوید تراشه‌های نسل بعدی دارای یک CPU هشت هسته‌ای هستند، اما برخلاف نسل قبلی خود، پیکربندی هسته‌ای 1+5+2 دارد. انتظار می رود این هشت هسته از یک هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس 3.75 گیگاهرتز، پنج هسته Cortex-A720 با فرکانس 3 گیگاهرتز و دو هسته Cortex-A520 با سرعت 2 گیگاهرتز تشکیل شوند.

در مورد بقیه مشخصات، سازنده همچنین پیشنهاد می‌کند که این پردازنده با پردازنده گرافیکی Adreno 750 یکپارچه عرضه می‌شود که نسبت به Adreno 740 در اسنپدراگون 8 نسل 2 ارتقا یافته است. این چیپست همچنین از حافظه UFS 4.1 پشتیبانی می‌کند و رم LPDDR5.

تصویر بزرگ: انتظار می‌رود اسنپدراگون 8 نسل 3 تقریباً تمام گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اندرویدی را در سال آینده تامین کند، و اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که می‌تواند حتی بهتر از A16 Bionic اپل که آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را تامین می‌کند، شود. با این حال، تاکنون اطلاعات زیادی در مورد مشخصات فنی آن وجود نداشت.